VluchtelingenWerk in Ter Apel kijkt waar hulp nodig is
TER APEL (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland is gearriveerd in Ter Apel om te inventariseren waar eventueel bijgesprongen kan worden, ziet een verslaggever van het ANP. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) liet eerder op dinsdag weten dat er mogelijk asielzoekers buiten moeten slapen, omdat het aanmeldcentrum vol is.
VluchtelingenWerk kan bijvoorbeeld helpen inventariseren of er buiten het aanmeldcentrum kwetsbare mensen zijn, zo wordt uitgelegd.
Ook het Rode Kruis is aanwezig. De hulporganisatie deelt water en appels uit aan vluchtelingen die daar wachten. Dat zijn voornamelijk alleenreizende mannen. Doordat het aanmeldcentrum overvol is, werd maandagavond besloten dat zij buiten moeten wachten op een opvangplek en kwetsbare vluchtelingen voorrang hebben op hen.
Dixi's
Op het gras staan zeven dixi's, het veld is omheind met lage hekken. Verder zijn er geen voorzieningen. Aan het einde van de dinsdagmiddag wachten daar zo'n 25 mensen. Binnen in een wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst gaat het om nog eens veertig tot vijftig mensen. Het is nog allerminst zeker dat er voor de nacht vrije bedden worden gevonden, zo liet de regiomanager van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) al weten.
VluchtelingenWerk Nederland vindt het niet uit te leggen dat het kabinet zijn verantwoordelijkheid niet neemt. Zo wordt erop gewezen dat de hoeveelheid asielzoekers die in Nederland bescherming vraagt, niet veel hoger is dan te verwachten is in deze tijd van het jaar. "Omdat het kabinet de spreidingswet gaat intrekken, staan gemeenten nu in de wachtstand om opvanglocaties te openen waardoor Ter Apel kan worden ontlast. Bewust chaos creëren en vluchtelingen als zondebok gebruiken, lijken voor dit kabinet belangrijker dan het oplossen van daadwerkelijke problemen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
35 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
9 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
10 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
11 uur geleden