VluchtelingenWerk in Ter Apel kijkt waar hulp nodig is
TER APEL (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland is gearriveerd in Ter Apel om te inventariseren waar eventueel bijgesprongen kan worden, ziet een verslaggever van het ANP. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) liet eerder op dinsdag weten dat er mogelijk asielzoekers buiten moeten slapen, omdat het aanmeldcentrum vol is.
VluchtelingenWerk kan bijvoorbeeld helpen inventariseren of er buiten het aanmeldcentrum kwetsbare mensen zijn, zo wordt uitgelegd.
Ook het Rode Kruis is aanwezig. De hulporganisatie deelt water en appels uit aan vluchtelingen die daar wachten. Dat zijn voornamelijk alleenreizende mannen. Doordat het aanmeldcentrum overvol is, werd maandagavond besloten dat zij buiten moeten wachten op een opvangplek en kwetsbare vluchtelingen voorrang hebben op hen.
Dixi's
Op het gras staan zeven dixi's, het veld is omheind met lage hekken. Verder zijn er geen voorzieningen. Aan het einde van de dinsdagmiddag wachten daar zo'n 25 mensen. Binnen in een wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst gaat het om nog eens veertig tot vijftig mensen. Het is nog allerminst zeker dat er voor de nacht vrije bedden worden gevonden, zo liet de regiomanager van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) al weten.
VluchtelingenWerk Nederland vindt het niet uit te leggen dat het kabinet zijn verantwoordelijkheid niet neemt. Zo wordt erop gewezen dat de hoeveelheid asielzoekers die in Nederland bescherming vraagt, niet veel hoger is dan te verwachten is in deze tijd van het jaar. "Omdat het kabinet de spreidingswet gaat intrekken, staan gemeenten nu in de wachtstand om opvanglocaties te openen waardoor Ter Apel kan worden ontlast. Bewust chaos creëren en vluchtelingen als zondebok gebruiken, lijken voor dit kabinet belangrijker dan het oplossen van daadwerkelijke problemen."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
16 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
19 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden