Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VluchtelingenWerk herkent signalen martelingen Soedanezen

VluchtelingenWerk herkent signalen martelingen Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland herkent de signalen over uitgezette asielzoekers naar Soedan die bij aankomst direct werden gearresteerd en zwaar zijn mishandeld. De organisatie hoort vaker verhalen van vluchtelingen die vrezen voor hun leven bij uitzetting.

VluchtelingenWerk reageert daarmee op een artikel in NRC. Daaruit blijkt dat justitie het afgelopen decennium zeker zestien Soedanese asielzoekers heeft uitgezet ondanks sterke aanwijzingen voor martelingen door de autoriteiten in Soedan. De krant meldt op basis van onder meer interne documentatie van het ministerie van Justitie en Veiligheid dat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) herhaaldelijk bewijzen daarvan opzij schoof.

"De wil om mensen na afwijzing terug te laten keren is zo groot, zo blijkt uit het artikel, dat zelfs met schimmige regimes terugkeerdeals worden gesloten. Met arrestaties en marteling tot gevolg", aldus een woordvoerder van VluchtelingenWerk.

Vorig jaar kregen honderd vluchtelingen uit Soedan een brief dat hun asielvergunning opnieuw zou worden beoordeeld en mogelijk zou worden ingetrokken. VluchtelingenWerk deed toen een oproep aan staatssecretaris Ankie Broekers-Knol om geen Soedanezen terug te sturen uit de gebieden Darfur, Zuid-Kordofan en Blauwe Nijl. De veiligheidssituatie in die drie gebieden zou nog steeds te onvoorspelbaar zijn.

Meer uit Buitenland

Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

10 minuten geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

3 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

4 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

4 uur geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

5 uur geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

5 uur geleden