VluchtelingenWerk hamert op opvangplekken voor langere termijn
DEN HAAG (ANP) - Dat het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel afgelopen nacht overschreden is, laat volgens hulporganisatie VluchtelingenWerk opnieuw zien dat er snel structurele opvangplekken in heel het land bij moeten komen. "Zolang er geen nieuwe locaties voor de lange termijn bijkomen, blijft het pleisters plakken en domineren dagkoersen het nieuws", stelt de hulporganisatie.
Afgelopen nacht verbleven 32 mensen te veel in het aanmeldcentrum in Ter Apel, meldde het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdagochtend. Sinds de nacht van woensdag op donderdag mogen er niet meer dan 2000 asielzoekers verblijven op last van een dwangsom van 15.000 euro per dag. De dwangsom moet betaald worden aan de gemeente Westerwolde en kan oplopen tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro.
Het COA stelt dat de marge om onder het maximale aantal asielzoekers in Ter Apel te blijven klein is. Het COA verplaatste eerder deze week honderden asielzoekers naar Biddinghuizen om onder de 2000 in Ter Apel te blijven, maar dat lukte dus niet. Het tekort aan opvangplekken loopt volgens de organisatie volgende maand op naar 5500. Dat komt volgens het COA onder meer doordat een aantal opvanglocaties binnenkort sluit.
Volgens VluchtelingenWerk kunnen gemeenten nu helpen de tekorten aan opvangplekken op te lossen "door een voorschot te nemen op de plannen die zij nu maken voor de spreidingswet". Ook vindt de hulporganisatie dat asielzoekers het beste gebaat zijn bij stabiele opvang, in plaats van vaak verplaatst te worden. "Deze groep mensen, ook gezinnen met kinderen, heeft een lange reis achter de rug en vervolgens worden ze als postpakketjes door heel Nederland verplaatst. Daar moet zo snel mogelijk een einde aan komen."
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
14 uur geleden