Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelingenraad: burgerdoden schandvlek Israël en bondgenoten

Vluchtelingenraad: burgerdoden schandvlek Israël en bondgenoten

OSLO (ANP) - De Noorse Vluchtelingenraad (NRC), een internationale organisatie voor hulp aan ontheemden, noemt de vele burgerdoden door de Israëlische aanvallen op de Gazastrook "een schandvlek op Israël en zijn bondgenoten". Volgens NRC-voorzitter Jan Egeland is "de totale verwoesting van de Gazastrook een van de gruwelijkste aanvallen op een burgerbevolking van onze tijden en onze generaties. Landen die Israël steunen met de levering van wapens, moeten begrijpen dat de burgerdoden schande over ze zullen brengen", aldus Egeland.

In de Gazastrook is volgens Egeland vrijwel heel de bevolking ontheemd geraakt door de bombardementen en aanvallen, vanuit de lucht, over land en over zee. Twee op de drie woningen zijn verwoest of beschadigd. Ongeveer 750.000 mensen leven nu in 133 opvangcentra en vele tienduizenden leven in de zuidelijke Gazastrook op straat, terwijl er gebombardeerd wordt. En winterregens zullen volgens Egeland het risico op de uitbraak van besmettelijke ziekten vergroten.

Ook personeel van de NRC leeft er op straat. "Onze collega's in de Gazastrook vragen zich af waarom tegen al deze gruwelen die over de hele wereld te zien zijn, zo weinig wordt ondernomen". De NRC heeft er nu bijna alle hulpoperaties stopgezet "door de bombardementen, de chaos en de paniek".

Meer uit Buitenland

Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Dat berichten Spaanse media.

7 minuten geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

4 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

6 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

9 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

9 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

10 uur geleden