Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelingenopvang in hotel Hoofddorp en bungalowpark Loozen

Vluchtelingenopvang in hotel Hoofddorp en bungalowpark Loozen

HOOFDDORP/LOOZEN (ANP) - Het voormalige Crowne Plaza-hotel in Hoofddorp moet de komende vijf jaar een opvangplek voor honderden asielzoekers en statushouders worden. Daarnaast komen er plekken voor studenten en jongeren, meldt de gemeente Haarlemmermeer. In een bungalowpark in Loozen (Overijssel) komen zes maanden lang maximaal honderd asielzoekers en statushouders.

Het voormalige hotel aan de Planeetbaan, in de buurt van station Hoofddorp, heeft 242 kamers. De gemeente Haarlemmermeer wil het hotel aankopen en er wordt nog een overeenkomst gesloten met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is de bedoeling dat in het eerste jaar 90 procent van de bestaande kamers in het pand aan het COA wordt verhuurd voor de huisvesting van asielzoekers. De gemeenteraad moet nog instemmen met het voorstel.

Het pand zou relatief eenvoudig om te vormen zijn tot tijdelijke woningen. "Ook vindt het college de ligging gunstig omdat het pand niet midden in een woonwijk in Hoofddorp staat."

De gemeente Hardenberg, waar Loozen bij hoort, richt bungalowpark De Roskamp in als tijdelijke noodopvanglocatie. "Alle basisvoorzieningen zijn aanwezig. Er zijn meerdere ruimtes, zodat de mensen voldoende privacy hebben. Er zijn ook gezamenlijke ruimtes. Verder is er voldoende ruimte rond het park", aldus de gemeente. Het COA wil de locatie zo snel mogelijk gaan gebruiken. De opvang voor maximaal honderd vluchtelingen kan met nog eens zes maanden verlengd worden.

Meer uit Binnenland

Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

4 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

5 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

5 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

9 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

11 uur geleden
Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.

11 uur geleden
Strafzaak Raily B. geplaagd door onvrede over EBI-cameratoezicht

AMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.

11 uur geleden