Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelingenopvang in hotel Hoofddorp en bungalowpark Loozen

Vluchtelingenopvang in hotel Hoofddorp en bungalowpark Loozen

HOOFDDORP/LOOZEN (ANP) - Het voormalige Crowne Plaza-hotel in Hoofddorp moet de komende vijf jaar een opvangplek voor honderden asielzoekers en statushouders worden. Daarnaast komen er plekken voor studenten en jongeren, meldt de gemeente Haarlemmermeer. In een bungalowpark in Loozen (Overijssel) komen zes maanden lang maximaal honderd asielzoekers en statushouders.

Het voormalige hotel aan de Planeetbaan, in de buurt van station Hoofddorp, heeft 242 kamers. De gemeente Haarlemmermeer wil het hotel aankopen en er wordt nog een overeenkomst gesloten met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is de bedoeling dat in het eerste jaar 90 procent van de bestaande kamers in het pand aan het COA wordt verhuurd voor de huisvesting van asielzoekers. De gemeenteraad moet nog instemmen met het voorstel.

Het pand zou relatief eenvoudig om te vormen zijn tot tijdelijke woningen. "Ook vindt het college de ligging gunstig omdat het pand niet midden in een woonwijk in Hoofddorp staat."

De gemeente Hardenberg, waar Loozen bij hoort, richt bungalowpark De Roskamp in als tijdelijke noodopvanglocatie. "Alle basisvoorzieningen zijn aanwezig. Er zijn meerdere ruimtes, zodat de mensen voldoende privacy hebben. Er zijn ook gezamenlijke ruimtes. Verder is er voldoende ruimte rond het park", aldus de gemeente. Het COA wil de locatie zo snel mogelijk gaan gebruiken. De opvang voor maximaal honderd vluchtelingen kan met nog eens zes maanden verlengd worden.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

43 minuten geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

47 minuten geleden
Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

12 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

13 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

21 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

1 dag geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

1 dag geleden