Vluchtelingen op schip wegens feestdagen naar Hellevoetsluis
KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - Vluchtelingen, zo'n 150 in totaal, die de afgelopen drie maanden verbleven op het schip Alemannia in de Sliksloothaven in Krimpen aan den IJssel verhuizen tijdelijk naar Hellevoetsluis. Daarmee wordt in de Sliksloothaven ruimte gemaakt voor binnenschippers die daar tijdens de feestdagen aanmeren.
Het schip vertrekt op 15 december en de bedoeling is dat ze daarna voor een periode van drie à vier weken verblijven bij een aanmeerplek langs de (verlengde) Westkade in Hellevoetsluis. Op het schip verblijft een groep die voornamelijk bestaat uit gezinnen, moeders, tieners en baby's, afkomstig uit onveilige landen. De bedoeling is dat het schip uiterlijk 16 januari weer terugkeert.
"Als gemeentebestuur bieden wij vanuit de kerstgedachte graag een veilige haven aan deze mensen tijdens de feestdagen", aldus burgemeester Milène Junius van Hellevoetsluis. Krimpen aan den IJssel laat weten blij te zijn dat "het gastschap" tijdelijk wordt overgenomen, aldus burgemeester Martijn Vroom.
Voor de bewoners van het schip is dagbesteding en onderwijs geregeld aan boord. Voor de veiligheid zijn er dag en nacht beveiligers op het schip aanwezig.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.
3 uur geleden