Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelingen kunnen hotel in Amsterdam weer in na brand

Vluchtelingen kunnen hotel in Amsterdam weer in na brand

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd Oekraïense vluchtelingen die in de nacht van donderdag op vrijdag het Savoy Hotel in Amsterdam vanwege een brand moesten verlaten, zijn weer terug in het hotel. Een woordvoerder van de brandweer meldt dat de ontruiming een voorzorgsmaatregel was, en dat de brand in het naastgelegen appartementencomplex niet is overgeslagen naar het hotel.

"Al de hotelbewoners konden weer heelhuids terugkeren. We hebben alles op alles gezet om ervoor te zorgen dat de brand niet oversloeg, en dat is gelukt. Ook is er niemand gewond geraakt." De vluchtelingen die in het hotel verblijven, werden tijdelijk opgevangen in een zorgcentrum aan de overkant van de straat. Ze krijgen nazorg van medewerkers van de gemeente.

De brand woedde op de bovenste etage van een appartementencomplex aan de Van Hilligaertstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp. Na middernacht was de brand onder controle. Het appartement waar het vuur uitbrak, is volgens de brandweerwoordvoerder onbewoonbaar. Er is flinke schade aan het dak. Ook bewoners van ondergelegen appartementen kunnen voorlopig niet terugkeren en worden elders opgevangen. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de oorzaak van de brand.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

5 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

7 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

8 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

18 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

21 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 dag geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden