Vluchtelingen kunnen hotel in Amsterdam weer in na brand
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd Oekraïense vluchtelingen die in de nacht van donderdag op vrijdag het Savoy Hotel in Amsterdam vanwege een brand moesten verlaten, zijn weer terug in het hotel. Een woordvoerder van de brandweer meldt dat de ontruiming een voorzorgsmaatregel was, en dat de brand in het naastgelegen appartementencomplex niet is overgeslagen naar het hotel.
"Al de hotelbewoners konden weer heelhuids terugkeren. We hebben alles op alles gezet om ervoor te zorgen dat de brand niet oversloeg, en dat is gelukt. Ook is er niemand gewond geraakt." De vluchtelingen die in het hotel verblijven, werden tijdelijk opgevangen in een zorgcentrum aan de overkant van de straat. Ze krijgen nazorg van medewerkers van de gemeente.
De brand woedde op de bovenste etage van een appartementencomplex aan de Van Hilligaertstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp. Na middernacht was de brand onder controle. Het appartement waar het vuur uitbrak, is volgens de brandweerwoordvoerder onbewoonbaar. Er is flinke schade aan het dak. Ook bewoners van ondergelegen appartementen kunnen voorlopig niet terugkeren en worden elders opgevangen. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de oorzaak van de brand.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
16 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
16 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
16 uur geleden