Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelingen kunnen hotel in Amsterdam weer in na brand

Vluchtelingen kunnen hotel in Amsterdam weer in na brand

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd Oekraïense vluchtelingen die in de nacht van donderdag op vrijdag het Savoy Hotel in Amsterdam vanwege een brand moesten verlaten, zijn weer terug in het hotel. Een woordvoerder van de brandweer meldt dat de ontruiming een voorzorgsmaatregel was, en dat de brand in het naastgelegen appartementencomplex niet is overgeslagen naar het hotel.

"Al de hotelbewoners konden weer heelhuids terugkeren. We hebben alles op alles gezet om ervoor te zorgen dat de brand niet oversloeg, en dat is gelukt. Ook is er niemand gewond geraakt." De vluchtelingen die in het hotel verblijven, werden tijdelijk opgevangen in een zorgcentrum aan de overkant van de straat. Ze krijgen nazorg van medewerkers van de gemeente.

De brand woedde op de bovenste etage van een appartementencomplex aan de Van Hilligaertstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp. Na middernacht was de brand onder controle. Het appartement waar het vuur uitbrak, is volgens de brandweerwoordvoerder onbewoonbaar. Er is flinke schade aan het dak. Ook bewoners van ondergelegen appartementen kunnen voorlopig niet terugkeren en worden elders opgevangen. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de oorzaak van de brand.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

4 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

5 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

7 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

9 uur geleden
Groep Markuszower begint nieuwe partij, Verdonk sluit zich aan

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.

9 uur geleden
Experts zeer kritisch over bezuiniging van kabinet op bijstand

DEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.

10 uur geleden
Meerderheid asielwetten in geding, D66 tegen novelle en wetten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.

10 uur geleden