Vluchtauto kunstroof Assen eerder gestolen in Alkmaar
ASSEN (ANP) - Een auto die volgens de politie betrokken was bij de inbraak in het Drents Museum in Assen, werd enkele dagen daarvoor gestolen uit de Ingelandstraat in Alkmaar. Het gaat om een donkergrijze Volkswagen Golf. Het voertuig reed na de roof weg bij het museum, waarna het even later uitgebrand werd aangetroffen onder een viaduct in de buurt van Rolde.
De auto is in de nacht van woensdag op donderdag tussen 20.30 en 03.30 uur gestolen, denkt de politie. Donderdag om 04.20 uur is de auto gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook in de nacht van woensdag op donderdag gestolen waren op de Van Aylvaweg in Witmarsum. Ongeveer 48 uur later is de auto weer gesignaleerd in de omgeving van het Drents Museum, vlak na de inbraak zaterdagochtend rond 03.45 uur.
Voor de politie is het "heel belangrijk" om te weten waar de auto was tussen donderdagochtend en zaterdagochtend. "Dat kan ons verder helpen in de opsporing van personen die betrokken zijn geweest bij de inbraak." Mogelijk heeft de Volkswagen geparkeerd gestaan in de omgeving van de stad Groningen, het noorden van Drenthe of in de omgeving van Assen. Mensen die de auto hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden. Ook is de politie op zoek naar camerabeelden van de plekken waar de auto en de kentekenplaat werden gestolen.
De politie heeft beelden waarop is te zien dat er brand ontstaat bij de auto. Daarop is ook te zien dat een ander voertuig vlakbij stopt en vlak na de brandstichting wegrijdt in de richting van Nooitgedacht. Dat gebeurde rond 03.50 uur. Over deze mogelijke vluchtauto ontvangt de politie ook graag tips en dashcambeelden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.
46 minuten geledenZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"
13 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
16 uur geleden