Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtauto kunstroof Assen eerder gestolen in Alkmaar

Vluchtauto kunstroof Assen eerder gestolen in Alkmaar

ASSEN (ANP) - Een auto die volgens de politie betrokken was bij de inbraak in het Drents Museum in Assen, werd enkele dagen daarvoor gestolen uit de Ingelandstraat in Alkmaar. Het gaat om een donkergrijze Volkswagen Golf. Het voertuig reed na de roof weg bij het museum, waarna het even later uitgebrand werd aangetroffen onder een viaduct in de buurt van Rolde.

De auto is in de nacht van woensdag op donderdag tussen 20.30 en 03.30 uur gestolen, denkt de politie. Donderdag om 04.20 uur is de auto gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook in de nacht van woensdag op donderdag gestolen waren op de Van Aylvaweg in Witmarsum. Ongeveer 48 uur later is de auto weer gesignaleerd in de omgeving van het Drents Museum, vlak na de inbraak zaterdagochtend rond 03.45 uur.

Voor de politie is het "heel belangrijk" om te weten waar de auto was tussen donderdagochtend en zaterdagochtend. "Dat kan ons verder helpen in de opsporing van personen die betrokken zijn geweest bij de inbraak." Mogelijk heeft de Volkswagen geparkeerd gestaan in de omgeving van de stad Groningen, het noorden van Drenthe of in de omgeving van Assen. Mensen die de auto hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden. Ook is de politie op zoek naar camerabeelden van de plekken waar de auto en de kentekenplaat werden gestolen.

De politie heeft beelden waarop is te zien dat er brand ontstaat bij de auto. Daarop is ook te zien dat een ander voertuig vlakbij stopt en vlak na de brandstichting wegrijdt in de richting van Nooitgedacht. Dat gebeurde rond 03.50 uur. Over deze mogelijke vluchtauto ontvangt de politie ook graag tips en dashcambeelden.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk op N331 in Zwartsluis

ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.

17 minuten geleden
Editie 27 van de Top 2000 van start gegaan op NPO Radio 2

DEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.

3 uur geleden
3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

7 uur geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

8 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

9 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

9 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

10 uur geleden