Vluchtauto kunstroof Assen eerder gestolen in Alkmaar
ASSEN (ANP) - Een auto die volgens de politie betrokken was bij de inbraak in het Drents Museum in Assen, werd enkele dagen daarvoor gestolen uit de Ingelandstraat in Alkmaar. Het gaat om een donkergrijze Volkswagen Golf. Het voertuig reed na de roof weg bij het museum, waarna het even later uitgebrand werd aangetroffen onder een viaduct in de buurt van Rolde.
De auto is in de nacht van woensdag op donderdag tussen 20.30 en 03.30 uur gestolen, denkt de politie. Donderdag om 04.20 uur is de auto gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook in de nacht van woensdag op donderdag gestolen waren op de Van Aylvaweg in Witmarsum. Ongeveer 48 uur later is de auto weer gesignaleerd in de omgeving van het Drents Museum, vlak na de inbraak zaterdagochtend rond 03.45 uur.
Voor de politie is het "heel belangrijk" om te weten waar de auto was tussen donderdagochtend en zaterdagochtend. "Dat kan ons verder helpen in de opsporing van personen die betrokken zijn geweest bij de inbraak." Mogelijk heeft de Volkswagen geparkeerd gestaan in de omgeving van de stad Groningen, het noorden van Drenthe of in de omgeving van Assen. Mensen die de auto hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden. Ook is de politie op zoek naar camerabeelden van de plekken waar de auto en de kentekenplaat werden gestolen.
De politie heeft beelden waarop is te zien dat er brand ontstaat bij de auto. Daarop is ook te zien dat een ander voertuig vlakbij stopt en vlak na de brandstichting wegrijdt in de richting van Nooitgedacht. Dat gebeurde rond 03.50 uur. Over deze mogelijke vluchtauto ontvangt de politie ook graag tips en dashcambeelden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.
43 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.
47 minuten geledenARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
2 uur geleden