Vluchtauto kunstroof Assen eerder gestolen in Alkmaar
ASSEN (ANP) - Een auto die volgens de politie betrokken was bij de inbraak in het Drents Museum in Assen, werd enkele dagen daarvoor gestolen uit de Ingelandstraat in Alkmaar. Het gaat om een donkergrijze Volkswagen Golf. Het voertuig reed na de roof weg bij het museum, waarna het even later uitgebrand werd aangetroffen onder een viaduct in de buurt van Rolde.
De auto is in de nacht van woensdag op donderdag tussen 20.30 en 03.30 uur gestolen, denkt de politie. Donderdag om 04.20 uur is de auto gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook in de nacht van woensdag op donderdag gestolen waren op de Van Aylvaweg in Witmarsum. Ongeveer 48 uur later is de auto weer gesignaleerd in de omgeving van het Drents Museum, vlak na de inbraak zaterdagochtend rond 03.45 uur.
Voor de politie is het "heel belangrijk" om te weten waar de auto was tussen donderdagochtend en zaterdagochtend. "Dat kan ons verder helpen in de opsporing van personen die betrokken zijn geweest bij de inbraak." Mogelijk heeft de Volkswagen geparkeerd gestaan in de omgeving van de stad Groningen, het noorden van Drenthe of in de omgeving van Assen. Mensen die de auto hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden. Ook is de politie op zoek naar camerabeelden van de plekken waar de auto en de kentekenplaat werden gestolen.
De politie heeft beelden waarop is te zien dat er brand ontstaat bij de auto. Daarop is ook te zien dat een ander voertuig vlakbij stopt en vlak na de brandstichting wegrijdt in de richting van Nooitgedacht. Dat gebeurde rond 03.50 uur. Over deze mogelijke vluchtauto ontvangt de politie ook graag tips en dashcambeelden.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
5 uur geleden