Vlucht voor repatriëring vanuit Eindhoven onderweg naar Libanon
EINDHOVEN (ANP) - Op de luchtmachtbasis Eindhoven is vrijdagochtend om 09.20 uur de eerste repatriëringsvlucht vertrokken richting Libanon. Het toestel, een militaire Airbus A330, vliegt in de avond terug met aan boord mensen die zich hebben aangemeld voor terugkeer naar Nederland.
Er hebben zich ongeveer vierhonderd mensen aangemeld voor repatriëring, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdagavond. Daarvan voldoen ruim tweehonderd mensen aan de voorwaarden om mee te mogen met het vliegtuig van Defensie. Volgens een woordvoerster van het ministerie is die situatie vrijdagochtend ongewijzigd.
Behalve Nederlanders zullen op de vlucht ook mensen met andere nationaliteiten zitten. Het gaat bijvoorbeeld om mensen uit België, Finland en Ierland. Hoeveel mensen dat precies zijn, is onbekend, aldus de woordvoerster.
Tweede vlucht
Hoe laat het toestel vrijdagavond aankomt op Eindhoven is nog onduidelijk. De gerepatrieerden zullen welkom geheten worden door de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen.
Zaterdag vertrekt vanuit Eindhoven een tweede vlucht met hetzelfde doel. Details over die vlucht zijn er nog niet, maar mogelijk is er sprake van een gelijk vluchtschema als de vlucht van vrijdag.
Bijstand
Of er mensen vanuit Libanon met commerciële vluchten zijn vertrokken is niet bekend bij het ministerie. Er wordt vanuit het departement wel bijstand verleend aan mensen die dat willen.
Nederland roept zijn burgers al langere tijd op te vertrekken uit Libanon. Door luchtaanvallen van Israël en oplopende spanningen is het er niet meer veilig. Israël wil de militante Libanese beweging Hezbollah uitschakelen. Die voert op haar beurt ook raketaanvallen uit op Israël.
Meer uit Binnenland
BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd en daarbij lichtgewond geraakt. De marechaussee onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede dat sinds 11 maart geldt, lijkt goed te werken. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten. Woensdag start de rechtszaak die fatbikeverkoper La Souris tegen de gemeente heeft aangespannen vanwege het verbod. Dan krijgt de gemeente volgens een woordvoerster van de rechtbank Overijssel een brief over de termijn om op de aanklacht te reageren.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
5 uur geleden