Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlucht voor repatriëring vanuit Eindhoven onderweg naar Libanon

Vlucht voor repatriëring vanuit Eindhoven onderweg naar Libanon

EINDHOVEN (ANP) - Op de luchtmachtbasis Eindhoven is vrijdagochtend om 09.20 uur de eerste repatriëringsvlucht vertrokken richting Libanon. Het toestel, een militaire Airbus A330, vliegt in de avond terug met aan boord mensen die zich hebben aangemeld voor terugkeer naar Nederland.

Er hebben zich ongeveer vierhonderd mensen aangemeld voor repatriëring, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdagavond. Daarvan voldoen ruim tweehonderd mensen aan de voorwaarden om mee te mogen met het vliegtuig van Defensie. Volgens een woordvoerster van het ministerie is die situatie vrijdagochtend ongewijzigd.

Behalve Nederlanders zullen op de vlucht ook mensen met andere nationaliteiten zitten. Het gaat bijvoorbeeld om mensen uit België, Finland en Ierland. Hoeveel mensen dat precies zijn, is onbekend, aldus de woordvoerster.

Tweede vlucht

Hoe laat het toestel vrijdagavond aankomt op Eindhoven is nog onduidelijk. De gerepatrieerden zullen welkom geheten worden door de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen.

Zaterdag vertrekt vanuit Eindhoven een tweede vlucht met hetzelfde doel. Details over die vlucht zijn er nog niet, maar mogelijk is er sprake van een gelijk vluchtschema als de vlucht van vrijdag.

Bijstand

Of er mensen vanuit Libanon met commerciële vluchten zijn vertrokken is niet bekend bij het ministerie. Er wordt vanuit het departement wel bijstand verleend aan mensen die dat willen.

Nederland roept zijn burgers al langere tijd op te vertrekken uit Libanon. Door luchtaanvallen van Israël en oplopende spanningen is het er niet meer veilig. Israël wil de militante Libanese beweging Hezbollah uitschakelen. Die voert op haar beurt ook raketaanvallen uit op Israël.

Meer uit Binnenland

EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

1 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

1 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

2 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

2 uur geleden
Vernielingen bij Britse ambassade Den Haag om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.

4 uur geleden
Winteropvang voor daklozen in grote steden open vanwege kou

DEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.

4 uur geleden
Vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk onderschept

DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.

4 uur geleden