Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlucht van Miami naar Londen keert om vanwege mondkapjesweigeraar

Vlucht van Miami naar Londen keert om vanwege mondkapjesweigeraar

MIAMI (ANP) - Een vlucht van Miami naar Londen is donderdag na vertrek teruggekeerd naar de luchthaven van de stad in Florida vanwege een passagier die weigerde een mondkapje te dragen. Luchtvaartmaatschappij American Airlines meldt volgens CNN in een verklaring dat de passagier zich "niet aan wetgeving rondom mondkapjes hield" en er daarom besloten werd om te keren.

Het vliegtuig met 129 passagiers en 14 bemanningsleden aan boord zou 1 uur en 48 minuten na vertrek weer in Miami zijn geland. Een politiewoordvoerder vertelt dat de opstandige passagier na aankomst van het vliegtuig uit het toestel is gehaald. De luchtvaartmaatschappij bedankt het personeel voor de professionaliteit en biedt de getroffen klanten excuses aan.

Het is verplicht een mondkapje te dragen op luchthavens en in vliegtuigen in de VS. De Amerikaanse luchtvaartautoriteiten melden dat er regelmatig incidenten zijn met overlastgevende passagiers die weigeren deze regels op te volgen.

Meer uit Buitenland

Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

32 minuten geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

1 uur geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

1 uur geleden
Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

1 uur geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

1 uur geleden
Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

2 uur geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

2 uur geleden