Vlucht met Nederlanders onderweg uit Saudi-Arabië
DEN HAAG (ANP) - Een vlucht met zeventig gestrande Nederlanders is dinsdagavond vertrokken uit de Saudische hoofdstad Riyad. Aan boord zijn ook honderd Italianen, die in Rome worden afgezet.
Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) maakte het vertrek op Twitter bekend. Rond middernacht Nederlandse tijd steeg het toestel op in Riyad. Aan boord zitten 270 passagiers, onder wie zeventig Nederlanders. In totaal vliegen er 17 verschillende nationaliteiten mee. Het toestel maakt een tussenstop in Rome en wordt woensdagochtend op Schiphol verwacht.
"Mijn dank aan iedereen die dit mogelijk heeft gemaakt", zegt Blok.
Het is de eerste keer dat er in de afgelopen weken een Nederlandse repatriëringsvlucht uit Saudi-Arabië naar Europa vliegt. Niet eerder gingen er zoveel Italianen mee op een Nederlandse vlucht.
Tijdens het paasweekend werd ook een aantal repatriëringsvluchten uitgevoerd. Uit onder meer Zuid-Afrika, Nieuw-Zeeland, Spanje en Portugal werden een kleine tweeduizend Nederlanders teruggehaald.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
56 minuten geledenHENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
8 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
9 uur geleden