Vlucht met evacués Afghanistan vertraagd, landt later op de avond
AMSTERDAM (ANP) - Het vliegtuig met 35 Nederlandse evacués uit Afghanistan heeft vertraging opgelopen. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie laat weten dat het toestel nu om 23.05 uur op Schiphol verwacht wordt. Eerder werd nog gesproken van 21.15 uur.
De oorzaak van de vertraging is niet duidelijk, zegt de Defensiewoordvoerder. "Ik vermoed dat ze later zijn vertrokken."
Het vliegtuig, een C-17 die wordt gebruikt door verschillende NAVO-landen, vertrok woensdag uit de Afghaanse hoofdstad Kabul. Onderweg werd een tussenstop gemaakt in Tbilisi, de hoofdstad van Georgië. Daar werden de inzittenden opgevangen door medewerkers van de Nederlandse ambassade in Georgië.
Behalve de Nederlanders zijn ook zestien mensen met een Belgisch paspoort, twee met een Duits paspoort en twee met een Brits paspoort in Kabul ingestapt. Evacués worden uit Afghanistan gehaald nu de radicaalislamitische Taliban er de macht hebben gegrepen.
Alle passagiers gaan na de landing op Schiphol van boord, zegt Defensie. Waarschijnlijk doen ze dat niet via een gate. Het toestel is te groot om gekoppeld te worden, zegt de woordvoerder. Ook zullen de passagiers na de paspoortcontrole geen gebruik maken van de aankomsthal om het vliegveld te verlaten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geleden