Vlucht met evacués Afghanistan vertraagd, landt later op de avond
AMSTERDAM (ANP) - Het vliegtuig met 35 Nederlandse evacués uit Afghanistan heeft vertraging opgelopen. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie laat weten dat het toestel nu om 23.05 uur op Schiphol verwacht wordt. Eerder werd nog gesproken van 21.15 uur.
De oorzaak van de vertraging is niet duidelijk, zegt de Defensiewoordvoerder. "Ik vermoed dat ze later zijn vertrokken."
Het vliegtuig, een C-17 die wordt gebruikt door verschillende NAVO-landen, vertrok woensdag uit de Afghaanse hoofdstad Kabul. Onderweg werd een tussenstop gemaakt in Tbilisi, de hoofdstad van Georgië. Daar werden de inzittenden opgevangen door medewerkers van de Nederlandse ambassade in Georgië.
Behalve de Nederlanders zijn ook zestien mensen met een Belgisch paspoort, twee met een Duits paspoort en twee met een Brits paspoort in Kabul ingestapt. Evacués worden uit Afghanistan gehaald nu de radicaalislamitische Taliban er de macht hebben gegrepen.
Alle passagiers gaan na de landing op Schiphol van boord, zegt Defensie. Waarschijnlijk doen ze dat niet via een gate. Het toestel is te groot om gekoppeld te worden, zegt de woordvoerder. Ook zullen de passagiers na de paspoortcontrole geen gebruik maken van de aankomsthal om het vliegveld te verlaten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
6 uur geleden