Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlucht met Assange stopt in Bangkok om bij te tanken

Vlucht met Assange stopt in Bangkok om bij te tanken

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De vlucht met Julian Assange is in Bangkok geland om bij te tanken. De oprichter van klokkenluidersplatform WikiLeaks is onderweg naar het Amerikaanse gebiedsdeel Noordelijke Marianen in de Grote Oceaan, als onderdeel van een deal met de Verenigde Staten over zijn vrijlating.

Zijn chartervlucht arriveerde rond 12.30 uur lokale tijd op een luchthaven in Bangkok. Een Thaise functionaris bevestigt dat Assange op de passagierslijst staat en dat het vliegtuig wordt bijgetankt en bevoorraad voordat het om 21.00 uur naar Saipan, onderdeel van de Noordelijke Marianen, vertrekt. Assange moet daar woensdag voor de rechtbank verschijnen. De deal moet formeel nog worden bekrachtigd.

De 52-jarige Australiër gaat schuld bekennen in een zaak die de VS tegen hem hebben aangespannen. Het gaat specifiek om een aanklacht over samenzwering om geheime Amerikaanse defensiedocumenten te verkrijgen en openbaar te maken. De 62 maanden celstraf die Assange krijgt, komt overeen met de tijd die hij in een Londense gevangenis doorbracht. Assange keert na de zitting vermoedelijk terug naar zijn thuisland Australië.

Assange's vrouw Stella zegt tegen BBC Radio dat hij "een vrije man" is zodra de rechter akkoord gaat met de deal. "Dat zal ergens morgen gebeuren", laat ze weten. Stella is zondag al naar Australië gevlogen, samen met de twee kinderen (5 en 7 jaar) die ze met Assange heeft. De twee ontmoetten elkaar toen Assange zeven jaar schuilde in de ambassade van Ecuador in Londen, voorafgaand aan zijn gevangenschap in de streng beveiligde Belmarsh-gevangenis. Ze trouwden ruim twee jaar geleden.

Meer uit Buitenland

Axios: CENTCOM gaat Trump briefen over militaire opties Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.

41 minuten geleden
Dader moskee-aanslag Nieuw-Zeeland verliest beroep

WELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.

1 uur geleden
Gouverneur Mexicaanse staat Sinaloa aangeklaagd in VS om drugs

CULIACÁN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa is door Amerikaanse aanklagers beschuldigd van samenspanning met drugskartels. Federale aanklagers in Manhattan maakten bekend een aanklacht te hebben ingediend waarin gouverneur Rubén Rocha Moya (76) en negen andere huidige en voormalige functionarissen worden beschuldigd van verschillende misdrijven.

1 uur geleden
Onderzoek: Joodse groep waarschuwde voor Bondi-aanval voor geweld

SYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.

2 uur geleden
Israël onderschept Gaza-flotilla voor kust van Kreta

ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.

3 uur geleden
Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

4 uur geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

4 uur geleden