Vlucht met Assange stopt in Bangkok om bij te tanken
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De vlucht met Julian Assange is in Bangkok geland om bij te tanken. De oprichter van klokkenluidersplatform WikiLeaks is onderweg naar het Amerikaanse gebiedsdeel Noordelijke Marianen in de Grote Oceaan, als onderdeel van een deal met de Verenigde Staten over zijn vrijlating.
Zijn chartervlucht arriveerde rond 12.30 uur lokale tijd op een luchthaven in Bangkok. Een Thaise functionaris bevestigt dat Assange op de passagierslijst staat en dat het vliegtuig wordt bijgetankt en bevoorraad voordat het om 21.00 uur naar Saipan, onderdeel van de Noordelijke Marianen, vertrekt. Assange moet daar woensdag voor de rechtbank verschijnen. De deal moet formeel nog worden bekrachtigd.
De 52-jarige Australiër gaat schuld bekennen in een zaak die de VS tegen hem hebben aangespannen. Het gaat specifiek om een aanklacht over samenzwering om geheime Amerikaanse defensiedocumenten te verkrijgen en openbaar te maken. De 62 maanden celstraf die Assange krijgt, komt overeen met de tijd die hij in een Londense gevangenis doorbracht. Assange keert na de zitting vermoedelijk terug naar zijn thuisland Australië.
Assange's vrouw Stella zegt tegen BBC Radio dat hij "een vrije man" is zodra de rechter akkoord gaat met de deal. "Dat zal ergens morgen gebeuren", laat ze weten. Stella is zondag al naar Australië gevlogen, samen met de twee kinderen (5 en 7 jaar) die ze met Assange heeft. De twee ontmoetten elkaar toen Assange zeven jaar schuilde in de ambassade van Ecuador in Londen, voorafgaand aan zijn gevangenschap in de streng beveiligde Belmarsh-gevangenis. Ze trouwden ruim twee jaar geleden.
Meer uit Buitenland
BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
51 minuten geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
4 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
7 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
10 uur geleden