Vlucht met Assange stopt in Bangkok om bij te tanken
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De vlucht met Julian Assange is in Bangkok geland om bij te tanken. De oprichter van klokkenluidersplatform WikiLeaks is onderweg naar het Amerikaanse gebiedsdeel Noordelijke Marianen in de Grote Oceaan, als onderdeel van een deal met de Verenigde Staten over zijn vrijlating.
Zijn chartervlucht arriveerde rond 12.30 uur lokale tijd op een luchthaven in Bangkok. Een Thaise functionaris bevestigt dat Assange op de passagierslijst staat en dat het vliegtuig wordt bijgetankt en bevoorraad voordat het om 21.00 uur naar Saipan, onderdeel van de Noordelijke Marianen, vertrekt. Assange moet daar woensdag voor de rechtbank verschijnen. De deal moet formeel nog worden bekrachtigd.
De 52-jarige Australiër gaat schuld bekennen in een zaak die de VS tegen hem hebben aangespannen. Het gaat specifiek om een aanklacht over samenzwering om geheime Amerikaanse defensiedocumenten te verkrijgen en openbaar te maken. De 62 maanden celstraf die Assange krijgt, komt overeen met de tijd die hij in een Londense gevangenis doorbracht. Assange keert na de zitting vermoedelijk terug naar zijn thuisland Australië.
Assange's vrouw Stella zegt tegen BBC Radio dat hij "een vrije man" is zodra de rechter akkoord gaat met de deal. "Dat zal ergens morgen gebeuren", laat ze weten. Stella is zondag al naar Australië gevlogen, samen met de twee kinderen (5 en 7 jaar) die ze met Assange heeft. De twee ontmoetten elkaar toen Assange zeven jaar schuilde in de ambassade van Ecuador in Londen, voorafgaand aan zijn gevangenschap in de streng beveiligde Belmarsh-gevangenis. Ze trouwden ruim twee jaar geleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
11 uur geleden