Vlot herstelde Mbappé speelklaar voor Paris Saint-Germain
PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé kan zondag gewoon meedoen bij Paris Saint-Germain tegen Stade Reims in de Franse Ligue 1. De aanvaller ondervond deze week hinder van een hamstringblessure, maar hij is hersteld en zit bij de wedstrijdselectie. Ook Lionel Messi is speelklaar, zei coach Mauricio Pochettino van PSG in aanloop naar het duel.
"Ik ben tevreden met de manier waarop de blessure van Mbappé is geheeld", aldus Pochettino. "We zullen zondag zien of hij al dan niet klaar is om in de basis te staan."
Messi kan tegen Reims zijn eerste wedstrijd van dit jaar spelen. De Argentijn bracht de feestdagen door in eigen land en testte bij terugkeer in Frankrijk positief op het coronavirus. Hij kwam daardoor in 2022 nog niet in actie. "Hij heeft deze week goed getraind. Het is geweldig om hem terug in de ploeg te hebben", aldus Pochettino over zijn sterspeler.
Ook doelman Keylor Navas is er weer bij na een coronabesmetting, maar Georginio Wijnaldum niet. De Nederlandse middenvelder is door een enkelblessure enkele weken uitgeschakeld. De Braziliaan Neymar ontbreekt ook nog vanwege een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
17 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
19 uur geleden