Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vloot met activisten Gaza meldt onderschepping door Israël

Vloot met activisten Gaza meldt onderschepping door Israël

JERUZALEM (ANP) - De vloot die met activisten naar Gaza vaart, meldt dat schepen worden onderschept door de Israëlische krijgsmacht. Er zouden militairen aan boord gaan. "We zijn druk bezig om de veiligheid en status van alle deelnemers aan boord te bevestigen", staat in een verklaring op X. Daarin wordt ook aangegeven dat camera's aan boord offline zijn.

Een woordvoerster namens de Nederlandse boot laat weten dat die nog niet is onderschept. Wel heeft zij van een aantal opvarenden een slotbericht gehad. Eerder woensdagavond zei ze al dat veel van de bemanningsleden hun telefoon overboord gooien op het moment van interceptie omdat ze niet willen dat die in beslag wordt genomen door het Israëlische leger.

De sfeer aan boord van de boot is gespannen, vermoedt ze. In een filmpje op Instagram is te horen hoe de opvarenden samen het Italiaanse anti-fascistische lied Bella ciao zingen. Activisten hebben volgens Al Jazeera gemeld dat onder meer de Sirius en Alma zijn onderschept. Die vaartuigen zouden ook Nederlandse opvarenden hebben.

Israëlische media hadden bericht dat het voor Israël een uitdagende operatie is om de vloot te onderscheppen omdat er tientallen vaartuigen meedoen. De verwachting is dat de opvarenden worden vastgezet en naar het Israëlische vasteland worden overgebracht. Ze kunnen dan daarna worden uitgezet. Onduidelijk is wat er gaat gebeuren met hun vaartuigen. Die worden mogelijk weggesleept of tot zinken gebracht.

Meer uit Buitenland

Rusland 'onderzoekt samenwerking' met VS in noordpoolgebied

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.

1 uur geleden
Denemarken ontstemd over Fins-Noors telefoontje met Poetin

HELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.

1 uur geleden
Dood tientallen gevangenen in Nigeria volgde op 'wrede' detentie

MINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.

2 uur geleden
Houthi's melden aanval op grote Saudische raffinaderij

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.

2 uur geleden
Belgische tandarts met 'keelfetisj' krijgt jarenlange celstraf

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.

2 uur geleden
Oekraïne: wapenstilstand Olesjky van kracht tot en met 1 november

OLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.

3 uur geleden
Franse docenten vinden beloofde hervormingen niet ver genoeg gaan

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."

3 uur geleden