Vloon toont vorm met polsstok in Karlsruhe
KARLSRUHE (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon heeft bij de indoormeeting uit de World Tour in het Duitse Karlsruhe zijn vorm onderstreept met een hoogte van 5,70 meter. Hij evenaarde daarmee zijn persoonlijk record.
Vloon eindigde in de wedstrijd als derde achter de Franse broers Renaud en Valentin Lavillenie, die ook tot 5,70 kwamen, maar minder pogingen nodig hadden. De Noord-Hollander is houder van het Nederlands record met 5,85. Voor deelname aan de Olympische Spelen in Tokio is 5,80 nodig of top 32 op de wereldranglijst.
Lisanne de Witte rende in Karlsruhe de derde tijd op de 400 meter met 52,70. De Italiaanse Ayomide Folorunso en de Zwitserse Lea Sprunger waren sneller met allebei 52,56. De Witte, al zeker van een ticket naar Tokio, zat in haar eerste indoorwedstrijd van dit seizoen al in de buurt van haar persoonlijke toptijd van 52,34, waarmee ze vorig jaar brons veroverde op de EK indoor in Glasgow.
Het indoorseizoen is voor de atleten nu vooral een manier om de vorm aan te scherpen, aangezien er geen afsluitende titelstrijd is. De WK indoor in het Chinese Nanjing is vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus geschrapt.
Meer uit Voetbal
CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
2 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
4 uur geleden