Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog

Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog

EUGENE (ANP) - Menno Vloon heeft met gloednieuwe stokken 5,75 meter gesprongen in de kwalificaties van het polsstokhoogspringen bij de WK atletiek in Eugene. "Die stokken heb ik hier aangeschaft in Amerika, want mijn andere stokken vanuit Nederland laten overvliegen was een drama", zei de 28-jarige Zaankanter, die zich plaatste voor de finale op zaterdag.

"Het is wel makkelijk om een tweede set te hebben voor de wedstrijden in Europa. Ze mogen wel mee terug op de vlucht terug naar Schiphol", zei de Nederlands recordhouder, die vorig jaar bijna tot 6 meter kwam (5,96 meter). "Ik had er al paar keer mee gesprongen in de trainingen. Er is niet veel verschil met mijn oude stokken. Ze zijn prima. Ze worden ook gemaakt in de VS. Mijn trainer Christian Tamminga handelt erin en kende de producent, dus ze zijn ze netjes komen brengen naar Eugene."

Vloon bereikte vorig jaar de olympische finale in Tokio, maar daarin ging het al snel mis omdat hij naar eigen zeggen verkeerde stokken had gekozen. In Eugene zat hij in de kwalificatie met zijn nieuwe stokken lekker in de wedstrijd, zei hij. "Het was wel een beetje zoeken, want de wind was dwarrelend. Ik kan gelukkig zonder problemen springen, want ik heb nog steeds een gekneusde hak. Ik moest door die blessure de NK overslaan. Een week voor de WK wilde ik zeker weten dat ik op 100 procent kon springen, want anders zou ik niet gaan. Met wandelen voel ik het nog een beetje, maar met springen heb ik geen last."

In de finale treft hij onder anderen de Zweed Armand Duplantis, die onlangs het wereldrecord outdoor verbeterde naar 6,16 meter . "Als ik de sprongen die ik in de kwalificatie heb gemaakt kan doorzetten in de finale, is er veel mogelijk. Maar hoe hoog ik kan komen, dat kan ik niet zeggen", aldus Vloon.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

6 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

8 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

8 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

11 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden