Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog
EUGENE (ANP) - Menno Vloon heeft met gloednieuwe stokken 5,75 meter gesprongen in de kwalificaties van het polsstokhoogspringen bij de WK atletiek in Eugene. "Die stokken heb ik hier aangeschaft in Amerika, want mijn andere stokken vanuit Nederland laten overvliegen was een drama", zei de 28-jarige Zaankanter, die zich plaatste voor de finale op zaterdag.
"Het is wel makkelijk om een tweede set te hebben voor de wedstrijden in Europa. Ze mogen wel mee terug op de vlucht terug naar Schiphol", zei de Nederlands recordhouder, die vorig jaar bijna tot 6 meter kwam (5,96 meter). "Ik had er al paar keer mee gesprongen in de trainingen. Er is niet veel verschil met mijn oude stokken. Ze zijn prima. Ze worden ook gemaakt in de VS. Mijn trainer Christian Tamminga handelt erin en kende de producent, dus ze zijn ze netjes komen brengen naar Eugene."
Vloon bereikte vorig jaar de olympische finale in Tokio, maar daarin ging het al snel mis omdat hij naar eigen zeggen verkeerde stokken had gekozen. In Eugene zat hij in de kwalificatie met zijn nieuwe stokken lekker in de wedstrijd, zei hij. "Het was wel een beetje zoeken, want de wind was dwarrelend. Ik kan gelukkig zonder problemen springen, want ik heb nog steeds een gekneusde hak. Ik moest door die blessure de NK overslaan. Een week voor de WK wilde ik zeker weten dat ik op 100 procent kon springen, want anders zou ik niet gaan. Met wandelen voel ik het nog een beetje, maar met springen heb ik geen last."
In de finale treft hij onder anderen de Zweed Armand Duplantis, die onlangs het wereldrecord outdoor verbeterde naar 6,16 meter . "Als ik de sprongen die ik in de kwalificatie heb gemaakt kan doorzetten in de finale, is er veel mogelijk. Maar hoe hoog ik kan komen, dat kan ik niet zeggen", aldus Vloon.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
4 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
5 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
11 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden