Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog

Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog

EUGENE (ANP) - Menno Vloon heeft met gloednieuwe stokken 5,75 meter gesprongen in de kwalificaties van het polsstokhoogspringen bij de WK atletiek in Eugene. "Die stokken heb ik hier aangeschaft in Amerika, want mijn andere stokken vanuit Nederland laten overvliegen was een drama", zei de 28-jarige Zaankanter, die zich plaatste voor de finale op zaterdag.

"Het is wel makkelijk om een tweede set te hebben voor de wedstrijden in Europa. Ze mogen wel mee terug op de vlucht terug naar Schiphol", zei de Nederlands recordhouder, die vorig jaar bijna tot 6 meter kwam (5,96 meter). "Ik had er al paar keer mee gesprongen in de trainingen. Er is niet veel verschil met mijn oude stokken. Ze zijn prima. Ze worden ook gemaakt in de VS. Mijn trainer Christian Tamminga handelt erin en kende de producent, dus ze zijn ze netjes komen brengen naar Eugene."

Vloon bereikte vorig jaar de olympische finale in Tokio, maar daarin ging het al snel mis omdat hij naar eigen zeggen verkeerde stokken had gekozen. In Eugene zat hij in de kwalificatie met zijn nieuwe stokken lekker in de wedstrijd, zei hij. "Het was wel een beetje zoeken, want de wind was dwarrelend. Ik kan gelukkig zonder problemen springen, want ik heb nog steeds een gekneusde hak. Ik moest door die blessure de NK overslaan. Een week voor de WK wilde ik zeker weten dat ik op 100 procent kon springen, want anders zou ik niet gaan. Met wandelen voel ik het nog een beetje, maar met springen heb ik geen last."

In de finale treft hij onder anderen de Zweed Armand Duplantis, die onlangs het wereldrecord outdoor verbeterde naar 6,16 meter . "Als ik de sprongen die ik in de kwalificatie heb gemaakt kan doorzetten in de finale, is er veel mogelijk. Maar hoe hoog ik kan komen, dat kan ik niet zeggen", aldus Vloon.

Meer uit Sport

Atleet Laros wint prestigieuze mijl Eugene in Nederlands record

EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.

2 uur geleden
Atleet Laros wint prestigieuze mijl Eugene in Nederlands record

EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.

4 uur geleden
Keniaanse atlete Chebet loopt in Eugene wereldrecord 5000 meter

EUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.

5 uur geleden
Schuurs uitgeschakeld in tweede ronde dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australiƫ in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).

5 uur geleden
Djokovic met honderdste zege op Wimbledon naar vierde ronde

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.

6 uur geleden
Beachduo Boermans/De Groot verliest halve finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.

6 uur geleden
Titelverdedigster Krejcikova uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.

9 uur geleden