Vloon met nieuwe stokken en gekneusde hak naar finale polshoog
EUGENE (ANP) - Menno Vloon heeft met gloednieuwe stokken 5,75 meter gesprongen in de kwalificaties van het polsstokhoogspringen bij de WK atletiek in Eugene. "Die stokken heb ik hier aangeschaft in Amerika, want mijn andere stokken vanuit Nederland laten overvliegen was een drama", zei de 28-jarige Zaankanter, die zich plaatste voor de finale op zaterdag.
"Het is wel makkelijk om een tweede set te hebben voor de wedstrijden in Europa. Ze mogen wel mee terug op de vlucht terug naar Schiphol", zei de Nederlands recordhouder, die vorig jaar bijna tot 6 meter kwam (5,96 meter). "Ik had er al paar keer mee gesprongen in de trainingen. Er is niet veel verschil met mijn oude stokken. Ze zijn prima. Ze worden ook gemaakt in de VS. Mijn trainer Christian Tamminga handelt erin en kende de producent, dus ze zijn ze netjes komen brengen naar Eugene."
Vloon bereikte vorig jaar de olympische finale in Tokio, maar daarin ging het al snel mis omdat hij naar eigen zeggen verkeerde stokken had gekozen. In Eugene zat hij in de kwalificatie met zijn nieuwe stokken lekker in de wedstrijd, zei hij. "Het was wel een beetje zoeken, want de wind was dwarrelend. Ik kan gelukkig zonder problemen springen, want ik heb nog steeds een gekneusde hak. Ik moest door die blessure de NK overslaan. Een week voor de WK wilde ik zeker weten dat ik op 100 procent kon springen, want anders zou ik niet gaan. Met wandelen voel ik het nog een beetje, maar met springen heb ik geen last."
In de finale treft hij onder anderen de Zweed Armand Duplantis, die onlangs het wereldrecord outdoor verbeterde naar 6,16 meter . "Als ik de sprongen die ik in de kwalificatie heb gemaakt kan doorzetten in de finale, is er veel mogelijk. Maar hoe hoog ik kan komen, dat kan ik niet zeggen", aldus Vloon.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden