Vloon met 5,70 meter naar EK-finale polsstokhoogspringen
TORUN (ANP) - Menno Vloon heeft zich op de EK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van het polsstokhoogspringen. De Zaandammer was de enige atleet die een hoogte van 5,70 meter in zijn eerste poging bedwong en daarmee eindigde hij bovenaan in de kwalificatie.
De Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis had voldoende aan een sprong over 5,60 om zich eveneens te kwalificeren.
Vloon (26) sprong een week geleden bij een springgala in het Franse Aubière een Nederlands record van 5.96 meter. Dat was liefst 15 centimeter hoger dan zijn vorige record. De atleet durfde al hardop te dromen over de magische grens van 6 meter.
Hij keek vooraf toch met de nodige vrees uit naar de kwalificaties. Op zowel de WK van 2019 in Doha als de WK van 2017 in Londen blesseerde hij zich bij zijn eerste sprong.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
7 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden