Vloon met 5,70 meter naar EK-finale polsstokhoogspringen
TORUN (ANP) - Menno Vloon heeft zich op de EK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van het polsstokhoogspringen. De Zaandammer was de enige atleet die een hoogte van 5,70 meter in zijn eerste poging bedwong en daarmee eindigde hij bovenaan in de kwalificatie.
De Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis had voldoende aan een sprong over 5,60 om zich eveneens te kwalificeren.
Vloon (26) sprong een week geleden bij een springgala in het Franse Aubière een Nederlands record van 5.96 meter. Dat was liefst 15 centimeter hoger dan zijn vorige record. De atleet durfde al hardop te dromen over de magische grens van 6 meter.
Hij keek vooraf toch met de nodige vrees uit naar de kwalificaties. Op zowel de WK van 2019 in Doha als de WK van 2017 in Londen blesseerde hij zich bij zijn eerste sprong.
Meer uit Sport
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
1 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
17 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geleden