Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vloon brengt Nederlands record polsstokhoogspringen op 5,96 meter

Vloon brengt Nederlands record polsstokhoogspringen op 5,96 meter

CLERMONT-FERRAND (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon heeft zichzelf overtroffen door tijdens een indoorwedstrijd in het Franse Clermont-Ferrand zijn Nederlands record op 5,96 meter te brengen. Hij zweefde maar liefst 15 centimeter hoger dan zijn oude record van 5,81, dat hij eerder deze winter in Düsseldorf sprong.

Vloon leek aanvankelijk niet heel lekker in de wedstrijd te zitten. Hij haalde pas in zijn derde poging 5,80 meter, maar ging daarna ineens in zijn eerste sprong over 5,86. Dat was al een nieuw indoorrecord, maar ook 1 centimeter hoger dan zijn Nederlands record in de buitenlucht (5,85 meter). De 5.96 ging eraan in zijn derde poging. De Zaankanter schampte de lat, maar die bleef liggen.

De atleet van AV Lycurgus deed drie moedige pogingen om over 6,01 meter te springen en zich dan bij de absolute elite van het polsstokhoogspringen te scharen. Het waren geen slechte sprongen, maar hij tikte wel drie keer de lat eraf.

"Het is ongelooflijk", zei de 26-jarige achtvoudig Nederlands kampioen, die voor de wedstrijd was uitgenodigd door de Franse coryfee Renaud Lavillenie, die in 2012 de olympische titel veroverde. "Ik ben in topvorm en de snelle aanloop hier heeft me geholpen zo hoog te komen. Deze hoogte geeft me ook veel vertrouwen voor de EK indoor, over een week in Torun. Daar wil ik meedoen voor de medailles", zei Vloon, die op de Europese ranking is gestegen naar de derde plaats. Vloon heeft alleen de Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis en Lavillenie nog boven zich.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

4 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

4 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

5 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

6 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

11 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

17 uur geleden