Vloon brengt Nederlands record polsstokhoogspringen op 5,96 meter
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon heeft zichzelf overtroffen door tijdens een indoorwedstrijd in het Franse Clermont-Ferrand zijn Nederlands record op 5,96 meter te brengen. Hij zweefde maar liefst 15 centimeter hoger dan zijn oude record van 5,81, dat hij eerder deze winter in Düsseldorf sprong.
Vloon leek aanvankelijk niet heel lekker in de wedstrijd te zitten. Hij haalde pas in zijn derde poging 5,80 meter, maar ging daarna ineens in zijn eerste sprong over 5,86. Dat was al een nieuw indoorrecord, maar ook 1 centimeter hoger dan zijn Nederlands record in de buitenlucht (5,85 meter). De 5.96 ging eraan in zijn derde poging. De Zaankanter schampte de lat, maar die bleef liggen.
De atleet van AV Lycurgus deed drie moedige pogingen om over 6,01 meter te springen en zich dan bij de absolute elite van het polsstokhoogspringen te scharen. Het waren geen slechte sprongen, maar hij tikte wel drie keer de lat eraf.
"Het is ongelooflijk", zei de 26-jarige achtvoudig Nederlands kampioen, die voor de wedstrijd was uitgenodigd door de Franse coryfee Renaud Lavillenie, die in 2012 de olympische titel veroverde. "Ik ben in topvorm en de snelle aanloop hier heeft me geholpen zo hoog te komen. Deze hoogte geeft me ook veel vertrouwen voor de EK indoor, over een week in Torun. Daar wil ik meedoen voor de medailles", zei Vloon, die op de Europese ranking is gestegen naar de derde plaats. Vloon heeft alleen de Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis en Lavillenie nog boven zich.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
12 minuten geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
31 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
5 uur geleden