Vloet na dodelijk verkeersongeluk terug in selectie Heracles
ALMELO (ANP) - Rai Vloet sluit weer aan bij de selectie van Heracles Almelo. De 26-jarige voetballer was half november betrokken bij een verkeersongeluk op de A4, waardoor een 4-jarig jongetje om het leven kwam. Vloet maakte sindsdien geen deel uit van de selectie van de Eredivisieclub.
Vloet zat samen met een vriend in de auto die achterop een andere auto botste met daarin een man, vrouw en twee kinderen. Een van de kinderen raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Lang was onduidelijk wie achter het stuur zat. De politie zei maandag dat het gaat om een 26-jarige Almeloër, daarmee doelend op Vloet.
De voetballer werd aangehouden en na een dag vrijgelaten, maar is wel verdachte in de zaak. De Brabander, die vorig seizoen zestien doelpunten maakte in de Eredivisie, verbleef de afgelopen periode bij zijn familie. Hij keert nu terug op het veld in Almelo.
Video
"We hebben in de periode nadat het gebeurd is meerdere gesprekken gevoerd, met name met Rai", zegt technisch directeur Tim Gilissen van Heracles. "We hebben de inhoud van die gesprekken gebruikt om extern juridisch advies in te winnen. Daar is met name uitgekomen dat wij op dit moment als werkgever niet al te veroordelend kunnen en mogen optreden. Dat moeten we vooral overlaten aan het recht en de rechtspraak. Tegelijkertijd moeten we als goed werkgever Rai ook de kans geven weer aan te sluiten bij ons en zijn leven weer op te pakken. Het is zeker geen gemakkelijke keuze geweest, bij dit onderwerp komt veel emotie kijken. Wij vinden het daarom belangrijk om weloverwogen te werk te gaan."
Vloet reageerde in een video op zijn terugkeer bij Heracles. "Naar omstandigheden gaat het redelijk goed met me. Maar er gaat geen dag voorbij dat ik niet denk aan het ongeluk of de tragische gevolgen daarvan. Ik zou heel graag de tijd willen terugdraaien, maar helaas kan dat niet", aldus de oud-speler van onder meer PSV, FC Eindhoven en NAC Breda. "Voor de familie is dit het allerergste. Ik leef elke dag enorm met ze mee. Dit geeft dan ook een dubbel gevoel. Ik ben blij dat ik weer deel kan uitmaken van de groep en langzamerhand mijn leven weer kan oppakken. Maar ik weet tegelijkertijd dat de familie dat niet kan."
Heracles staat halverwege het seizoen op de dertiende plaats in de Eredivisie. De ploeg van trainer Frank Wormuth hervat de competitie zaterdag tegen NEC. Vloet kan weer wedstrijden gaan spelen zodra hij daarvoor fit genoeg is. De middenvelder moest als gevolg van de verwondingen die hij opliep bij het ongeluk een operatie ondergaan. Hij werkte de afgelopen weken met een personal trainer aan zijn herstel.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
18 uur geleden