Vloet na dodelijk verkeersongeluk terug in selectie Heracles
ALMELO (ANP) - Rai Vloet sluit weer aan bij de selectie van Heracles Almelo. De 26-jarige voetballer was half november betrokken bij een verkeersongeluk op de A4, waardoor een 4-jarig jongetje om het leven kwam. Vloet maakte sindsdien geen deel uit van de selectie van de Eredivisieclub.
Vloet zat samen met een vriend in de auto die achterop een andere auto botste met daarin een man, vrouw en twee kinderen. Een van de kinderen raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Lang was onduidelijk wie achter het stuur zat. De politie zei maandag dat het gaat om een 26-jarige Almeloër, daarmee doelend op Vloet.
De voetballer werd aangehouden en na een dag vrijgelaten, maar is wel verdachte in de zaak. De Brabander, die vorig seizoen zestien doelpunten maakte in de Eredivisie, verbleef de afgelopen periode bij zijn familie. Hij keert nu terug op het veld in Almelo.
Video
"We hebben in de periode nadat het gebeurd is meerdere gesprekken gevoerd, met name met Rai", zegt technisch directeur Tim Gilissen van Heracles. "We hebben de inhoud van die gesprekken gebruikt om extern juridisch advies in te winnen. Daar is met name uitgekomen dat wij op dit moment als werkgever niet al te veroordelend kunnen en mogen optreden. Dat moeten we vooral overlaten aan het recht en de rechtspraak. Tegelijkertijd moeten we als goed werkgever Rai ook de kans geven weer aan te sluiten bij ons en zijn leven weer op te pakken. Het is zeker geen gemakkelijke keuze geweest, bij dit onderwerp komt veel emotie kijken. Wij vinden het daarom belangrijk om weloverwogen te werk te gaan."
Vloet reageerde in een video op zijn terugkeer bij Heracles. "Naar omstandigheden gaat het redelijk goed met me. Maar er gaat geen dag voorbij dat ik niet denk aan het ongeluk of de tragische gevolgen daarvan. Ik zou heel graag de tijd willen terugdraaien, maar helaas kan dat niet", aldus de oud-speler van onder meer PSV, FC Eindhoven en NAC Breda. "Voor de familie is dit het allerergste. Ik leef elke dag enorm met ze mee. Dit geeft dan ook een dubbel gevoel. Ik ben blij dat ik weer deel kan uitmaken van de groep en langzamerhand mijn leven weer kan oppakken. Maar ik weet tegelijkertijd dat de familie dat niet kan."
Heracles staat halverwege het seizoen op de dertiende plaats in de Eredivisie. De ploeg van trainer Frank Wormuth hervat de competitie zaterdag tegen NEC. Vloet kan weer wedstrijden gaan spelen zodra hij daarvoor fit genoeg is. De middenvelder moest als gevolg van de verwondingen die hij opliep bij het ongeluk een operatie ondergaan. Hij werkte de afgelopen weken met een personal trainer aan zijn herstel.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
1 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
2 uur geleden