Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vloeistoffen en elektronica mogen op Schiphol in tas blijven

Vloeistoffen en elektronica mogen op Schiphol in tas blijven

AMSTERDAM (ANP) - Passagiers die via luchthaven Schiphol reizen hoeven bij de veiligheidscontrole niet meer hun vloeistoffen en elektronica uit hun handbagage te halen. De luchthaven is namelijk helemaal overgegaan op CT-scans om de bagage van reizigers te controleren.

De afgelopen jaren is volgens Schiphol hard gewerkt aan het vervangen van de röntgenapparaten. De eerste testen met de nieuwe scans dateren uit 2015. Voor de zomer dit jaar is de vernieuwde Vertrekhal 1 nu helemaal operationeel met 21 veiligheidspoorten voorzien van CT-scans. Met de scans kunnen veiligheidsmedewerkers bagage die ze controleren op hun scherm in 3D te bekijken en zelfs 360 graden draaien.

Overigens blijft het advies aan reizigers om vloeistoffen en gels zoveel mogelijk in de ruimbagage te vervoeren. In de handbagage geldt nog altijd dat verpakkingen van maximaal 100 ml zijn toegestaan. Deze moeten worden vervoerd in een welbekend literzakje. Verpakkingen groter dan 100 ml mogen alleen mee als ze bij de check goedgekeurd worden door de CT-scan en de beveiligingsmedewerker.

Meer uit Binnenland

Fonds Slachtofferhulp wil dat X stopt met naaktbeelden chatbot

DEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.

42 minuten geleden
OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.

1 uur geleden
Inwoners Moerdijk starten fonds en geldactie om onzekere toekomst

MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.

3 uur geleden
Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

11 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

17 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

18 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

18 uur geleden