Vliegverkeer vanuit Kabul mogelijk vrijdag al hervat
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Het vliegverkeer vanaf de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad Kabul wordt mogelijk vrijdag weer deels hervat. Dan worden naar verwachting weer binnenlandse vluchten uitgevoerd, zegt een Afghaanse luchtvaartfunctionaris tegen nieuwszender al-Jazeera.
Het duurt nog even voordat ook weer vluchten van en naar bestemmingen in het buitenland mogelijk zijn in Kabul, verwacht de bron van al-Jazeera. De nieuwszender berichtte eerder al dat een technisch team uit Qatar de schade aan de luchthaven in kaart brengt.
De minister van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat bevestigde donderdag dat wordt samengewerkt met de Taliban om de luchthaven zo snel mogelijk te heropenen. "We krijgen hopelijk in de komende dagen goed nieuws", zei Sheikh Mohammed bin Abdulrahman al-Thani op een persconferentie in Doha.
Het vliegveld was de afgelopen weken het toneel van een chaotische evacuatie. Westerse landen haalden vele tienduizenden mensen weg uit Afghanistan nadat de extremistische Taliban de hoofdstad onder de voet hadden gelopen. De laatste buitenlandse militairen verlieten het vliegveld begin deze week.
Toen het team uit Qatar woensdag arriveerde in Kabul, was dat ook meteen het eerste vliegtuig dat daar aankwam sinds het einde van de evacuatie. Veel van de infrastructuur op de luchthaven is beschadigd en buiten gebruik.
Een ingewijde zei dat reparaties aan het belangrijke vliegveld het hervatten van humanitaire hulpverlening en evacuaties mogelijk moeten maken. De minister noemde het "erg belangrijk" dat de Taliban laten zien dat ze bereid zijn om mensen te laten vertrekken.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
3 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
13 uur geleden