Vliegverkeer luchthaven München hervat, nog wel grote beperkingen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van München wordt geleidelijk hervat. Dinsdagochtend konden vliegtuigen niet landen of opstijgen als gevolg van voorspelde ijzel. Wel waarschuwt de luchthaven dat reizigers rekening moeten houden met "massale beperkingen".
Zo meldt een woordvoerder dat nog slechts 100 van de in totaal 770 starts en landingen die voor dinsdag gepland stonden uitgevoerd kunnen worden. Het vliegveld in München heeft al dagen last van het winterweer. Verschillende passagiers zitten daardoor al dagen vast op de op een na grootste luchthaven van Duitsland.
Schiphol meldde dinsdagochtend dat de meeste vluchten van en naar München die op de planning stonden, zijn geannuleerd. In totaal gaat het om zestien vluchten. Luchtvaartmaatschappij Lufthansa ging er eerder van uit dat de beperkingen ook de rest van de week nog aanhouden.
IJzel
De Duitse weerdienst verwacht ook voor de komende nachten ijzel, vooral in het zuiden en oosten van de deelstaat Beieren. Het is nog niet zeker of dit tot nieuwe problemen voor de luchthaven zal leiden.
Ook het treinverkeer in Beieren komt weer op gang, waaronder de langeafstandstreinen naar Oostenrijk. Wel rijden er minder treinen dan normaal. In de loop van de dag moet dat aantrekken, bijvoorbeeld op trajecten richting Stuttgart en Neurenberg. Om het spoor weer begaanbaar te maken, zijn extra sneeuwruimers ingezet. Passagiers wordt nog wel steeds geadviseerd hun treinreis waar mogelijk uit te stellen tot woensdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
29 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geleden