Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegverkeer Eindhoven Airport ligt helemaal stil door mist

Vliegverkeer Eindhoven Airport ligt helemaal stil door mist

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegverkeer op Eindhoven Airport ligt woensdag helemaal stil vanwege de mist, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Mogelijk duurt de verstoring de rest van de dag. In dat geval worden ruim zeventig vluchten geschrapt of omgeleid naar een andere luchthaven en worden hierdoor ongeveer 12.000 passagiers geraakt.

Luchtvaartmaatschappijen zijn momenteel vluchten aan het schrappen of kijken of ze kunnen uitwijken naar een andere luchthaven, bijvoorbeeld die van Weeze of Keulen. Op de website van Eindhoven Airport staat dat sommige vluchten alleen vertraging oplopen, maar dat wordt dus mogelijk aangepast.

De woordvoerder raadt passagiers aan contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij. Afhankelijk van de voorwaarden krijgen zij mogelijk hun geld terug of kunnen ze worden omgeboekt.

Verstoring

Het is volgens de woordvoerder niet bekend hoelang de verstoring zal duren. "Dat is afhankelijk van hoe de weersituatie zich gaat ontwikkelen en dat kunnen wij nu niet inschatten. Weersverbetering zit er nu niet in."

Hij sluit niet uit dat het vliegverkeer er donderdag nog steeds last van heeft. "Weersvoorspellingen geven aan dat het morgenochtend ook mistig kan zijn in Eindhoven."

Op Schiphol zijn woensdag ruim honderd vluchten geschrapt vanwege de mist, liet een woordvoerder van die luchthaven eerder op de dag weten. Ook Schiphol houdt er rekening mee dat de mist de hele dag aanhoudt. KLM heeft uit voorzorg al veertig vluchten geannuleerd op donderdag, meldde die luchtvaartmaatschappij.

Meer uit Binnenland

Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

53 minuten geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

1 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

2 uur geleden
Ook Nederland wil Russische toeristen weren uit de EU

LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.

3 uur geleden
Gelijkwaardigheid vrouwen cruciaal, zegt expert na misbruikzaak

VEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist onlinecriminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.

3 uur geleden
Van den Brink: grootste opgave is voorkomen komst migranten

LUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.

4 uur geleden
Hof legt jaar cel op voor beroving oud-coureur Robert Doornbos

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.

4 uur geleden