Vliegverkeer Eindhoven Airport ligt helemaal stil door mist
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegverkeer op Eindhoven Airport ligt woensdag helemaal stil vanwege de mist, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Mogelijk duurt de verstoring de rest van de dag. In dat geval worden ruim zeventig vluchten geschrapt of omgeleid naar een andere luchthaven en worden hierdoor ongeveer 12.000 passagiers geraakt.
Luchtvaartmaatschappijen zijn momenteel vluchten aan het schrappen of kijken of ze kunnen uitwijken naar een andere luchthaven, bijvoorbeeld die van Weeze of Keulen. Op de website van Eindhoven Airport staat dat sommige vluchten alleen vertraging oplopen, maar dat wordt dus mogelijk aangepast.
De woordvoerder raadt passagiers aan contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij. Afhankelijk van de voorwaarden krijgen zij mogelijk hun geld terug of kunnen ze worden omgeboekt.
Verstoring
Het is volgens de woordvoerder niet bekend hoelang de verstoring zal duren. "Dat is afhankelijk van hoe de weersituatie zich gaat ontwikkelen en dat kunnen wij nu niet inschatten. Weersverbetering zit er nu niet in."
Hij sluit niet uit dat het vliegverkeer er donderdag nog steeds last van heeft. "Weersvoorspellingen geven aan dat het morgenochtend ook mistig kan zijn in Eindhoven."
Op Schiphol zijn woensdag ruim honderd vluchten geschrapt vanwege de mist, liet een woordvoerder van die luchthaven eerder op de dag weten. Ook Schiphol houdt er rekening mee dat de mist de hele dag aanhoudt. KLM heeft uit voorzorg al veertig vluchten geannuleerd op donderdag, meldde die luchtvaartmaatschappij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
2 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.
3 uur geleden