Vliegvelden Bremen, Hamburg en Stuttgart maandag plat
BREMEN (ANP) - Door de landelijke staking maandag in Duitsland zijn alle vluchten van en naar Bremen en Stuttgart geschrapt, en ook alle vluchten uit Hamburg. Daardoor vervallen ook vluchten van en naar Schiphol. In Keulen gaan mogelijk ook vluchten niet door.
Flughafen Hamburg laat vrijdag weten dat er in totaal 147 vertrekkende vluchten niet doorgaan, of zonder passagiers worden uitgevoerd. Medewerkers van de beveiliging leggen het werk neer. Ook bij aankomende vluchten moeten mensen rekening houden met annuleringen en vertragingen, met name bij binnenlandse vluchten. Hamburg had voor maandag 147 vertrekkende en 152 aankomende vluchten gepland, met ruim 35.000 passagiers.
Het vliegveld van Stuttgart meldt dat er maandag "geen regulier vliegverkeer mogelijk is" en dat het moeilijk is om de luchthaven te bereiken. Het vliegveld adviseert zowel passagiers als de mensen die ze komen ophalen om niet naar het vliegveld te komen en contact op te nemen met de luchtvaartmaatschappij.
Andere luchthavens
Vliegveld Keulen/Bonn houdt rekening met "grote beperkingen in het vliegverkeer en een groot aantal uitvallende vluchten". Op de luchthaven van Düsseldorf kunnen veel vluchten niet doorgaan, maar het vliegveld meldt nog niet om welke vluchten het gaat. Inchecken is er op zondagavond niet meer mogelijk.
Vliegveld Münster/Osnabrück, over de grens bij Enschede, meldt nog niets over de gevolgen van de staking. Vliegveld Weeze bij Nijmegen meldt dat het niet wordt getroffen door de staking.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
5 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
22 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
1 dag geleden