Vliegveld Palermo heropend na sluiting door bosbranden
PALERMO (ANP/AFP) - Het vliegveld van Palermo op Sicilië is heropend. Dinsdagochtend werd het vliegveld gesloten wegens de bosbranden in de omgeving van de luchthaven. De branden op Sicilië hebben maandag de heuvels rond de hoofdstad Palermo bereikt. Volgens de lokale autoriteiten is een vrouw door de branden om het leven gekomen. In het noorden van Italië stormt het juist. Daarbij zijn twee doden gevallen.
De luchthaven Falcone Borsellino twitterde in de nacht van maandag op dinsdag ook al dat het vliegveld genoodzaakt was te sluiten. Op foto's bij dat bericht was te zien dat de branden niet ver van het vliegveld woedden. Die leidden ook tot wegafsluitingen en verstoring van het treinverkeer.
De brandweer probeert te voorkomen dat de branden rond Palermo overslaan op huizen en andere gebouwen in de stad. Sicilië heerst al sinds eind vorige week een hittegolf. In de plaats Catania werd maandag een temperatuur van 47,6 graden gemeten. Daar is het vliegverkeer al verstoord sinds een brand in een terminal, vorige week. Honderdduizenden mensen op het eiland zitten zonder stroom.
In de noordelijke provincies Monza en Brescia kwamen maandag en dinsdag twee vrouwen om het leven door de storm die daar woedt. Zij werden getroffen door vallende bomen. Ook in Milaan waaiden bomen om, werden het openbaar vervoer en wegverkeer verstoord en waaiden daken van gebouwen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
6 uur geleden