Vliegveld Palermo heropend na sluiting door bosbranden
PALERMO (ANP/AFP) - Het vliegveld van Palermo op Sicilië is heropend. Dinsdagochtend werd het vliegveld gesloten wegens de bosbranden in de omgeving van de luchthaven. De branden op Sicilië hebben maandag de heuvels rond de hoofdstad Palermo bereikt. Volgens de lokale autoriteiten is een vrouw door de branden om het leven gekomen. In het noorden van Italië stormt het juist. Daarbij zijn twee doden gevallen.
De luchthaven Falcone Borsellino twitterde in de nacht van maandag op dinsdag ook al dat het vliegveld genoodzaakt was te sluiten. Op foto's bij dat bericht was te zien dat de branden niet ver van het vliegveld woedden. Die leidden ook tot wegafsluitingen en verstoring van het treinverkeer.
De brandweer probeert te voorkomen dat de branden rond Palermo overslaan op huizen en andere gebouwen in de stad. Sicilië heerst al sinds eind vorige week een hittegolf. In de plaats Catania werd maandag een temperatuur van 47,6 graden gemeten. Daar is het vliegverkeer al verstoord sinds een brand in een terminal, vorige week. Honderdduizenden mensen op het eiland zitten zonder stroom.
In de noordelijke provincies Monza en Brescia kwamen maandag en dinsdag twee vrouwen om het leven door de storm die daar woedt. Zij werden getroffen door vallende bomen. Ook in Milaan waaiden bomen om, werden het openbaar vervoer en wegverkeer verstoord en waaiden daken van gebouwen.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
52 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
2 uur geleden