Vliegveld Manchester schrapt vluchten om stroomstoring
MANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Vluchten die zondag vanaf het vliegveld van Manchester zouden vertrekken, zijn geschrapt of lopen lange vertraging op. Een eerdere stroomstoring in de regio van de Engelse stad zorgt voor problemen op de luchthaven, meldt een woordvoerder van de luchthaven.
De woordvoerder verwacht dat een "aanzienlijk" aantal vluchten last heeft van de storing. De luchthaven adviseert passagiers hun vluchtstatus in de gaten te houden. Vooral vluchten die vanaf de eerste twee terminals zouden vertrekken, ondervinden problemen.
Inmiddels is er weer stroom, maar de luchthaven zal nog de hele dag last hebben van de storing, meldt Sky News.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.
2 uur geleden