Vliegveld La Palma opnieuw buiten bedrijf door vulkaanas
LA PALMA (ANP/AFP) - De luchthaven van La Palma is zaterdag opnieuw gesloten voor al het vliegverkeer door een toename van de vulkaanas die als een wolk boven het Canarische eiland hangt. Twintig binnenlandse vluchten zijn geannuleerd, zei een woordvoerder van het Spaans luchthavenbedrijf Aena.
De sinds september lava en as spuwende krater in het vulkanische natuurpark Cumbre Vieja heeft inmiddels meer dan 7000 mensen uit hun woning verdreven. In totaal is ruim 1000 hectare bedolven en zijn 2600 panden verwoest. De Spaanse premier Pedro Sánchez beloofde vrijdag tijdens een bezoek aan het getroffen eiland meer steun om de economie en de infrastructuur te herstellen. De schade wordt momenteel geschat op bijna 900 miljoen euro.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Zaken van het tribunaal voor Hamasstrijders die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanvallen op Israël op 7 oktober 2023, komen te vallen onder de hoogste aanklager van het Israëlische leger, Itay Offir. Dat zegt procureur-generaal Gali Baharav-Miara tegen het Israëlische nieuwsmedium ynet. De speciale militaire rechtbank moet nog worden opgericht. Tegen meer dan 300 Hamasstrijders liggen al aanklachten klaar, zo werd onlangs bekend.
3 uur geleden