Vliegveld Brussel start campagne wegens ernstig personeelstekort
BRUSSEL (ANP) - Het nationale vliegveld van België, Brussels Airport, start een wervingscampagne om de 1200 openstaande vacatures op de luchthaven te helpen invullen. Net als Schiphol kampt de luchthaven volgens topman Arnaud Feist met "een ernstig tekort aan arbeidskrachten". Het vliegveld, ook bekend als Zaventem, wordt ook door veel Nederlanders gebruikt voor zakenreizen of vakantievluchten.
De luchthaven hoopt te voorkomen dat het misloopt met de naar verwachting drukke zomervakantie in het vooruitzicht, nu steeds meer mensen na de coronacrisis weer het vliegtuig pakken. Op Schiphol dreigen dit weekeinde vanwege de meivakantie vluchten te worden geschrapt om de verwachte drukte aan te kunnen.
Eerder deze maand trokken bedrijven die actief zijn op Brussels Airport aan de bel over de problemen die ze hebben om de vele vacatures ingevuld te krijgen. Het gaat om allerhande banen, waaronder vliegtuigtechnici, bewakings- en beveiligingsagenten, check-in personeel, verkopers en administratief personeel.
Met onder meer speciale events en infosessies gaat de luchthaven de boer op in de hoop mensen aan te trekken. "Werkzoekenden, studenten, nieuwkomers en iedereen die op zoek is naar een nieuwe uitdaging, is meer dan welkom om zich kandidaat te stellen", zegt Feist. "Er is voor elk wat wils en er zijn ook doorgroeimogelijkheden."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
17 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
18 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden