Vliegveld Brussel start campagne wegens ernstig personeelstekort
BRUSSEL (ANP) - Het nationale vliegveld van België, Brussels Airport, start een wervingscampagne om de 1200 openstaande vacatures op de luchthaven te helpen invullen. Net als Schiphol kampt de luchthaven volgens topman Arnaud Feist met "een ernstig tekort aan arbeidskrachten". Het vliegveld, ook bekend als Zaventem, wordt ook door veel Nederlanders gebruikt voor zakenreizen of vakantievluchten.
De luchthaven hoopt te voorkomen dat het misloopt met de naar verwachting drukke zomervakantie in het vooruitzicht, nu steeds meer mensen na de coronacrisis weer het vliegtuig pakken. Op Schiphol dreigen dit weekeinde vanwege de meivakantie vluchten te worden geschrapt om de verwachte drukte aan te kunnen.
Eerder deze maand trokken bedrijven die actief zijn op Brussels Airport aan de bel over de problemen die ze hebben om de vele vacatures ingevuld te krijgen. Het gaat om allerhande banen, waaronder vliegtuigtechnici, bewakings- en beveiligingsagenten, check-in personeel, verkopers en administratief personeel.
Met onder meer speciale events en infosessies gaat de luchthaven de boer op in de hoop mensen aan te trekken. "Werkzoekenden, studenten, nieuwkomers en iedereen die op zoek is naar een nieuwe uitdaging, is meer dan welkom om zich kandidaat te stellen", zegt Feist. "Er is voor elk wat wils en er zijn ook doorgroeimogelijkheden."
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
4 uur geleden