Vliegveld Brussel start campagne wegens ernstig personeelstekort
BRUSSEL (ANP) - Het nationale vliegveld van België, Brussels Airport, start een wervingscampagne om de 1200 openstaande vacatures op de luchthaven te helpen invullen. Net als Schiphol kampt de luchthaven volgens topman Arnaud Feist met "een ernstig tekort aan arbeidskrachten". Het vliegveld, ook bekend als Zaventem, wordt ook door veel Nederlanders gebruikt voor zakenreizen of vakantievluchten.
De luchthaven hoopt te voorkomen dat het misloopt met de naar verwachting drukke zomervakantie in het vooruitzicht, nu steeds meer mensen na de coronacrisis weer het vliegtuig pakken. Op Schiphol dreigen dit weekeinde vanwege de meivakantie vluchten te worden geschrapt om de verwachte drukte aan te kunnen.
Eerder deze maand trokken bedrijven die actief zijn op Brussels Airport aan de bel over de problemen die ze hebben om de vele vacatures ingevuld te krijgen. Het gaat om allerhande banen, waaronder vliegtuigtechnici, bewakings- en beveiligingsagenten, check-in personeel, verkopers en administratief personeel.
Met onder meer speciale events en infosessies gaat de luchthaven de boer op in de hoop mensen aan te trekken. "Werkzoekenden, studenten, nieuwkomers en iedereen die op zoek is naar een nieuwe uitdaging, is meer dan welkom om zich kandidaat te stellen", zegt Feist. "Er is voor elk wat wils en er zijn ook doorgroeimogelijkheden."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
12 uur geleden