Vliegveld Brussel start campagne wegens ernstig personeelstekort
BRUSSEL (ANP) - Het nationale vliegveld van België, Brussels Airport, start een wervingscampagne om de 1200 openstaande vacatures op de luchthaven te helpen invullen. Net als Schiphol kampt de luchthaven volgens topman Arnaud Feist met "een ernstig tekort aan arbeidskrachten". Het vliegveld, ook bekend als Zaventem, wordt ook door veel Nederlanders gebruikt voor zakenreizen of vakantievluchten.
De luchthaven hoopt te voorkomen dat het misloopt met de naar verwachting drukke zomervakantie in het vooruitzicht, nu steeds meer mensen na de coronacrisis weer het vliegtuig pakken. Op Schiphol dreigen dit weekeinde vanwege de meivakantie vluchten te worden geschrapt om de verwachte drukte aan te kunnen.
Eerder deze maand trokken bedrijven die actief zijn op Brussels Airport aan de bel over de problemen die ze hebben om de vele vacatures ingevuld te krijgen. Het gaat om allerhande banen, waaronder vliegtuigtechnici, bewakings- en beveiligingsagenten, check-in personeel, verkopers en administratief personeel.
Met onder meer speciale events en infosessies gaat de luchthaven de boer op in de hoop mensen aan te trekken. "Werkzoekenden, studenten, nieuwkomers en iedereen die op zoek is naar een nieuwe uitdaging, is meer dan welkom om zich kandidaat te stellen", zegt Feist. "Er is voor elk wat wils en er zijn ook doorgroeimogelijkheden."
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
17 uur geleden