Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigpassagiers Caribisch Nederland ruim gehalveerd

Vliegtuigpassagiers Caribisch Nederland ruim gehalveerd

WILLEMSTAD (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers van en naar Bonaire, Saba en Sint Eustatius is vorig jaar ruim gehalveerd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Veel vluchten zijn geannuleerd om de verspreiding van het virus te voorkomen. Bonaire heeft de laatste maanden geprobeerd zich weer open te stellen voor toerisme, maar moest toch weer maatregelen nemen vanwege uitbraken in de nabijgelegen eilanden Curaçao en Aruba.

In 2020 namen 183.000 passagiers het vliegtuig van en naar deze eilanden in Caribisch Nederland, een daling van 60 procent vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vluchten is gehalveerd. Op Bonaire nam het aantal passagiers met 58 procent af, op Sint Eustatius met bijna 69 procent en op Saba met ruim 70 procent.

Negen op de tien passagiers vlogen op Flamingo Airport, de luchthaven van Bonaire. Saba en Sint Eustatius hebben sinds april 2020 veel vluchten verboden. De bezoekers die toestemming krijgen om te komen moeten eerst in quarantaine.

Voorzorgsmaatregelen

Bonaire heeft de afgelopen maanden geprobeerd zich wat meer open te stellen voor toerisme. Maar het eiland moest door onder meer besmettingsgolven op Curaçao en Aruba in het laatste kwartaal van 2020 voorzorgsmaatregelen nemen, waardoor de bezoekersaantallen erg laag zijn gebleven.

Halverwege januari heeft Bonaire haar grenzen wel weer geopend voor toeristen uit Amerika en Canada. Maar zoals gezaghebber Edison Rijna bij de gelegenheid al zei: "Er is een lange aanlooptijd nodig voordat de vluchten ook daadwerkelijk komen". Op dit moment is het eiland dan ook nog steeds in afwachting van meer toeristen. Alle drie de eilanden zijn maandag begonnen met een vaccinatieprogramma en hopen als gevolg daarvan weer meer toeristen te kunnen ontvangen. Saba heeft al aangegeven dat het hoopt in mei weer open te kunnen voor vliegverkeer.

Meer uit Binnenland

Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

26 minuten geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

36 minuten geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

3 uur geleden
ProRail: treinen noorden gestart met aangepaste dienstregeling

ZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".

3 uur geleden
Dak transportbedrijf Tilburg bezweken, was al ontruimd

TILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.

9 uur geleden
Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

16 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

17 uur geleden