Vliegtuigpassagiers Caribisch Nederland ruim gehalveerd
WILLEMSTAD (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers van en naar Bonaire, Saba en Sint Eustatius is vorig jaar ruim gehalveerd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Veel vluchten zijn geannuleerd om de verspreiding van het virus te voorkomen. Bonaire heeft de laatste maanden geprobeerd zich weer open te stellen voor toerisme, maar moest toch weer maatregelen nemen vanwege uitbraken in de nabijgelegen eilanden Curaçao en Aruba.
In 2020 namen 183.000 passagiers het vliegtuig van en naar deze eilanden in Caribisch Nederland, een daling van 60 procent vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vluchten is gehalveerd. Op Bonaire nam het aantal passagiers met 58 procent af, op Sint Eustatius met bijna 69 procent en op Saba met ruim 70 procent.
Negen op de tien passagiers vlogen op Flamingo Airport, de luchthaven van Bonaire. Saba en Sint Eustatius hebben sinds april 2020 veel vluchten verboden. De bezoekers die toestemming krijgen om te komen moeten eerst in quarantaine.
Voorzorgsmaatregelen
Bonaire heeft de afgelopen maanden geprobeerd zich wat meer open te stellen voor toerisme. Maar het eiland moest door onder meer besmettingsgolven op Curaçao en Aruba in het laatste kwartaal van 2020 voorzorgsmaatregelen nemen, waardoor de bezoekersaantallen erg laag zijn gebleven.
Halverwege januari heeft Bonaire haar grenzen wel weer geopend voor toeristen uit Amerika en Canada. Maar zoals gezaghebber Edison Rijna bij de gelegenheid al zei: "Er is een lange aanlooptijd nodig voordat de vluchten ook daadwerkelijk komen". Op dit moment is het eiland dan ook nog steeds in afwachting van meer toeristen. Alle drie de eilanden zijn maandag begonnen met een vaccinatieprogramma en hopen als gevolg daarvan weer meer toeristen te kunnen ontvangen. Saba heeft al aangegeven dat het hoopt in mei weer open te kunnen voor vliegverkeer.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
59 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden