Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigongeluk Washington lijkt vergissing helikopterpiloot

Vliegtuigongeluk Washington lijkt vergissing helikopterpiloot

WASHINGTON (ANP) - De botsing woensdagavond in Washington tussen een verkeersvliegtuig en een legerhelikopter vlak bij de luchthaven van de stad lijkt volgens onderzoekers die The Washington Post spraken op een vergissing van de helikopterpiloten. De krant meldt radiocommunicatie te hebben gehoord waarin er geen sprake lijkt te zijn van een paniekerige situatie.

De bemanning van de helikopter werd minuten van tevoren gewaarschuwd door de verkeerstoren dat er een vliegtuig aan het landen was. De piloten hoorden dat en gaven aan dat ze erop letten en afstand zouden bewaren. Dat was twee minuten voor de botsing en er was tijd genoeg om koers of hoogte te veranderen.

De verkeerstoren deed nog een waarschuwing uitgaan, maar die kwam twaalf seconden voor de botsing. Volgens de betrokkenen bij het onderzoek zijn de geluidsopnames niet perfect, maar is wel duidelijk dat de helikopterpiloot begreep wat de verkeerstoren bedoelde en antwoordde telkens bevestigend met de term 'visual separation'. Dat geeft aan dat hij weet wat er aan de hand is en op veilige afstand blijft van het bedoelde toestel.

Maar dat laatste is toch niet gebeurd. Onderzoekers vermoeden dat de piloot naar een ander toestel keek en zo de communicatie met de verkeerstoren verkeerd begreep. Het lijkt alsof de piloot de waarschuwing wel serieus nam, maar de Canadair Regional Jet-700 van American Eagle die ging landen, letterlijk en figuurlijk niet als het probleem zag. Het verkeersvliegtuig had 64 mensen aan boord en de helikopter drie. Beide toestellen stortten in de rivier de Potomac die naast de luchthaven Reagan National stroomt. De autoriteiten denken dat niemand dit heeft overleefd.

Meer uit Buitenland

Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

12 minuten geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

29 minuten geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

2 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

4 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

6 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

6 uur geleden