Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt voor verlies door stakingen

Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt voor verlies door stakingen

ARLINGTON (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt dat de grootschalige stakingen bij Amerikaanse fabrieken zwaar op de financiële resultaten hebben gedrukt. Vorig jaar legden tienduizenden werknemers het werk wekenlang neer om een loonconflict. Daardoor kon Boeing minder vliegtuigen afleveren en leed het bedrijf in de laatste drie maanden van het jaar een verlies.

Door de staking verwacht Boeing 1,1 miljard dollar extra kwijt te zijn. Naast vertraagde leveringen gaat het ook om hogere loonkosten als gevolg van de salarisverhogingen die de fabrieksmedewerkers wisten af te dwingen. Ook nemen probleemprojecten in opdracht van het Amerikaanse leger een hap van 1,7 miljard dollar uit de resultaten.

De omzet in het slotkwartaal van 2024 kwam uit op 15,2 miljard dollar, minder dan analisten hadden verwacht. Daarop leed het bedrijf een verlies per aandeel van 5,46 dollar. De operationele kasstroom, dus hoeveel geld er concreet binnenkomt of wegvloeit, was 3,5 miljard dollar negatief.

Boeing presenteert de voorlopige cijfers eerder dan verwacht. Een uitgebreider kwartaal- en jaarbericht verschijnt aanstaande dinsdag.

Meer uit Financieel

Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

1 minuut geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

11 minuten geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

7 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

8 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

9 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

12 uur geleden