Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt voor verlies door stakingen

Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt voor verlies door stakingen

ARLINGTON (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing waarschuwt dat de grootschalige stakingen bij Amerikaanse fabrieken zwaar op de financiële resultaten hebben gedrukt. Vorig jaar legden tienduizenden werknemers het werk wekenlang neer om een loonconflict. Daardoor kon Boeing minder vliegtuigen afleveren en leed het bedrijf in de laatste drie maanden van het jaar een verlies.

Door de staking verwacht Boeing 1,1 miljard dollar extra kwijt te zijn. Naast vertraagde leveringen gaat het ook om hogere loonkosten als gevolg van de salarisverhogingen die de fabrieksmedewerkers wisten af te dwingen. Ook nemen probleemprojecten in opdracht van het Amerikaanse leger een hap van 1,7 miljard dollar uit de resultaten.

De omzet in het slotkwartaal van 2024 kwam uit op 15,2 miljard dollar, minder dan analisten hadden verwacht. Daarop leed het bedrijf een verlies per aandeel van 5,46 dollar. De operationele kasstroom, dus hoeveel geld er concreet binnenkomt of wegvloeit, was 3,5 miljard dollar negatief.

Boeing presenteert de voorlopige cijfers eerder dan verwacht. Een uitgebreider kwartaal- en jaarbericht verschijnt aanstaande dinsdag.

Meer uit Financieel

Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

19 minuten geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

1 uur geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

2 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

2 uur geleden
Unilever praat met Katjes over verkoop Brits snackmerk, meldt Sky

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.

3 uur geleden
Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.

3 uur geleden
Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.

4 uur geleden