Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigen met bestemming Heathrow wijken uit naar Schiphol

Vliegtuigen met bestemming Heathrow wijken uit naar Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere vliegtuigen die eigenlijk vrijdag naar London Heathrow Airport zouden vliegen, wijken uit naar Schiphol. Volgens een woordvoerder van Schiphol zorgt dit naar verwachting niet voor veel extra drukte op de Nederlandse luchthaven.

Heathrow blijft vrijdag de hele dag gesloten door een grote stroomstoring als gevolg van een brand in een nabijgelegen transformatorstation. Daardoor moeten meerdere toestellen uitwijken. "Wij nemen daarvan ook een deel op ons", legt de woordvoerder van Schiphol uit.

Volgens hem zijn er inmiddels zeven uitwijkende vluchten op Schiphol geland. Daarnaast waren in de loop van de ochtend nog twee onderweg. Hoe de passagiers van de betreffende vluchten daarna hun reis vervolgen, weet Schiphol niet. "Dat ligt bij de luchtvaartmaatschappijen."

Geen financiële compensatie

Tussen Schiphol en Heathrow zijn vooralsnog vijftien vluchten geannuleerd. Voor de hele vrijdag stonden in totaal dertig vluchten tussen beide luchthavens gepland. Mogelijk worden ook de vijftien vluchten waar nu nog geen streep doorheen is gehaald, geannuleerd.

Omdat de brand bij Heathrow buiten de verantwoordelijkheid van de luchtvaartmaatschappijen valt, wordt deze volgens EUclaim beschouwd als een buitengewone omstandigheid. "Dit betekent dat passagiers geen recht hebben op financiële compensatie bij een annulering of vertraging", laat de claimorganisatie weten. "Wel heeft de luchtvaartmaatschappij de verplichting om reizigers een alternatieve vlucht aan te bieden of het ticketbedrag terug te betalen. Daarnaast hebben passagiers recht op verzorging, zoals eten, drinken en indien nodig een hotelovernachting."

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

11 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

12 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

12 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

13 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

15 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

15 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

16 uur geleden