Vliegtuigbouwer Boeing opnieuw in de min op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Boeing is dinsdag verder gedaald op de aandelenbeurzen in New York na de koersval van 8 procent op maandag om het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van luchtvaartmaatschappij Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloot daarop 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden. Boeing leverde nog eens 1,4 procent aan waarde in.
United Airlines liet daarnaast weten losse bouten te hebben gevonden in deurpanelen van het type Boeing dat afgelopen vrijdag een noodlanding moest maken. Ook Alaska Airlines zei "losse hardware" gevonden te hebben, zonder te specificeren wat het was.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 37.525,16 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4756,50 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.857,71 punten.
Microsoft
Juniper Networks sprong bijna 22 procent omhoog. Volgens persbureau Reuters is IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) in gesprek om de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 13 miljard dollar. HPE zakte bijna 9 procent.
Microsoft klom 0,3 procent. De Europese Commissie bekijkt of er een formeel onderzoek nodig is naar de investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Daarvoor onderzoekt Brussel nu eerst of de investeringen ter waarde van 13 miljard dollar wel onder de Europese mededingingsregels vallen.
Tinder
Match Group werd 3 procent meer waard. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Elliott Investment Management een belang van zo'n 1 miljard dollar heeft opgebouwd in de eigenaar van de Tinder-datingapp. De activistische investeerder zou daarmee de druk op het bedrijf willen opvoeren om de prestaties te verbeteren.
De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 72,17 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 77,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
1 uur geledenGENĂˆVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
2 uur geleden