Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuigbouwer Boeing opnieuw in de min op beurzen New York

Vliegtuigbouwer Boeing opnieuw in de min op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Boeing is dinsdag verder gedaald op de aandelenbeurzen in New York na de koersval van 8 procent op maandag om het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van luchtvaartmaatschappij Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloot daarop 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden. Boeing leverde nog eens 1,4 procent aan waarde in.

United Airlines liet daarnaast weten losse bouten te hebben gevonden in deurpanelen van het type Boeing dat afgelopen vrijdag een noodlanding moest maken. Ook Alaska Airlines zei "losse hardware" gevonden te hebben, zonder te specificeren wat het was.

De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 37.525,16 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4756,50 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.857,71 punten.

Microsoft

Juniper Networks sprong bijna 22 procent omhoog. Volgens persbureau Reuters is IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) in gesprek om de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 13 miljard dollar. HPE zakte bijna 9 procent.

Microsoft klom 0,3 procent. De Europese Commissie bekijkt of er een formeel onderzoek nodig is naar de investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Daarvoor onderzoekt Brussel nu eerst of de investeringen ter waarde van 13 miljard dollar wel onder de Europese mededingingsregels vallen.

Tinder

Match Group werd 3 procent meer waard. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Elliott Investment Management een belang van zo'n 1 miljard dollar heeft opgebouwd in de eigenaar van de Tinder-datingapp. De activistische investeerder zou daarmee de druk op het bedrijf willen opvoeren om de prestaties te verbeteren.

De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 72,17 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 77,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

11 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

13 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

14 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

14 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

15 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

16 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

17 uur geleden