Vliegtuigbouwer Boeing opnieuw in de min op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Boeing is dinsdag verder gedaald op de aandelenbeurzen in New York na de koersval van 8 procent op maandag om het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van luchtvaartmaatschappij Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloot daarop 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden. Boeing leverde nog eens 1,4 procent aan waarde in.
United Airlines liet daarnaast weten losse bouten te hebben gevonden in deurpanelen van het type Boeing dat afgelopen vrijdag een noodlanding moest maken. Ook Alaska Airlines zei "losse hardware" gevonden te hebben, zonder te specificeren wat het was.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 37.525,16 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4756,50 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.857,71 punten.
Microsoft
Juniper Networks sprong bijna 22 procent omhoog. Volgens persbureau Reuters is IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) in gesprek om de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 13 miljard dollar. HPE zakte bijna 9 procent.
Microsoft klom 0,3 procent. De Europese Commissie bekijkt of er een formeel onderzoek nodig is naar de investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Daarvoor onderzoekt Brussel nu eerst of de investeringen ter waarde van 13 miljard dollar wel onder de Europese mededingingsregels vallen.
Tinder
Match Group werd 3 procent meer waard. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Elliott Investment Management een belang van zo'n 1 miljard dollar heeft opgebouwd in de eigenaar van de Tinder-datingapp. De activistische investeerder zou daarmee de druk op het bedrijf willen opvoeren om de prestaties te verbeteren.
De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 72,17 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 77,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
8 minuten geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
4 uur geleden