
Vliegtuigbouwer Boeing lager op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Boeing leverde het afgelopen kwartaal flink meer vliegtuigen af. Daardoor is de omzet van de Amerikaanse vliegtuigfabrikant eveneens fors gestegen en werd het verlies teruggedrongen. Daarmee lijkt het herstel door te zetten bij het bedrijf dat langere tijd met problemen kampte. Het aandeel Boeing ging in de vroege handel na een korte opleving desondanks ruim 1 procent omlaag.
De algehele stemming op Wall Street bleef optimistisch, na het handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.850 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6404 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,6 procent tot 21.292 punten. Maandag sloten de S&P 500 en de Nasdaq op nieuwe recordstanden.
Na de deal met de EU letten beleggers vooral op de onderhandelingen tussen de VS en China. Ook gaat de aandacht uit naar de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw ongewijzigd laat ondanks kritiek van president Donald Trump, die lagere leenkosten wil.
Forse daling Novo Nordisk
UnitedHealth daalde ruim 5 procent. De grote zorgverzekeraar boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet dan verwacht, maar de winst viel tegen. Ook de winstverwachting voor het hele jaar viel een stuk lager uit dan kenners hadden gehoopt. Het concern kampt vooral met stijgende medische kosten van zijn klanten.
Novo Nordisk kelderde ruim 20 procent. De Deense farmaceut gaf voor de tweede keer dit jaar een omzet- en winstalarm door tegenvallende verkopen van zijn afslankmedicijn Wegovy in de VS. Spotify zakte 9,3 procent na een onverwacht kwartaalverlies van de muziekstreamingdienst.
Procter & Gamble
UPS verloor 6,7 procent. De pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal iets minder winst dan verwacht, terwijl de omzet wat hoger uitviel dan voorzien. Het concern gaf echter geen verwachtingen af voor het hele jaar door de huidige onzekere macro-economische omstandigheden.
Procter & Gamble (P&G) verloor 1 procent, ondanks dat het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette afgelopen kwartaal beter presteerde dan verwacht. P&G maakte tevens bekend dat topman Jon Moeller per 1 januari 2026 wordt opgevolgd door Shailesh Jejurikar, de huidige operationeel directeur.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.
12 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.
17 uur geleden