Vliegtuigbouwer Airbus boekt weer winst
TOULOUSE (ANP/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft in het eerste kwartaal weer een winst geboekt, na het verlies een jaar eerder. Topman Guillaume Faury wijst daarbij onder meer op de leveringen van verkeersvliegtuigen aan klanten en de maatregelen die werden genomen om kosten te besparen. Airbus zegt dat de luchtvaartmarkt nog wel erg onzeker blijft vanwege de coronacrisis.
De nettowinst bedroeg 362 miljoen euro tegen een min van 481 miljoen euro een jaar geleden. De omzet nam licht af tot 10,5 miljard euro. Airbus leverde in de afgelopen periode 125 verkeersvliegtuigen af bij luchtvaartmaatschappijen. Volgens Airbus hangt de lagere omzet bij de commerciële verkeersdivisie vooral samen met minder inkomsten uit onderhoudsdiensten aan vliegtuigen. Airbus is verder ook actief met helikopters, defensie en ruimtevaart.
Het bedrijf gaf aan voor dit jaar vast te houden aan zijn verwachting voor de levering van 566 verkeersvliegtuigen aan afnemers, wat een vergelijkbaar cijfer is als in 2020. Ook de winstverwachting wordt gehandhaafd mits er geen verdere verstoringen in de wereldeconomie of luchtvaart plaatsvinden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
12 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden