Vliegtuigbommen Dortmund onschadelijk gemaakt
DORTMUND (ANP/DPA) - In de Duitse stad Dortmund zijn op twee plaatsen bommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. Dat gebeurde na ruim een dag graafwerk waarvoor zondagochtend 14.000 omwonenden moesten worden geëvacueerd.
De in totaal vier bommen lagen in de buurt van twee ziekenhuizen. Die werden zaterdag al geëvacueerd. Het onschadelijk maken van de projectielen liep zondagmiddag de nodige vertraging op. De eerste twee bommen, Britse 250-ponders, werden pas aan het einde van de middag ontmanteld. Alle gevonden explosieven moeten volgens planning deze zondag onschadelijk zijn gemaakt.
In totaal werkten ruim 400 mensen mee aan de operatie. Voor mensen die werden geëvacueerd maar niet bij familie of vrienden terechtkunnen, is een opvang ingericht.
Dortmund is de grootste stad in het Ruhrgebied. Vanwege de vele industrie in dat gebied lieten de geallieerden daar in de oorlog verschillende keren hun bommen vallen.
Meer uit Buitenland
NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.
44 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).
3 uur geledenNEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
6 uur geleden