Vliegtuigbommen Dortmund onschadelijk gemaakt
DORTMUND (ANP/DPA) - In de Duitse stad Dortmund zijn op twee plaatsen bommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. Dat gebeurde na ruim een dag graafwerk waarvoor zondagochtend 14.000 omwonenden moesten worden geëvacueerd.
De in totaal vier bommen lagen in de buurt van twee ziekenhuizen. Die werden zaterdag al geëvacueerd. Het onschadelijk maken van de projectielen liep zondagmiddag de nodige vertraging op. De eerste twee bommen, Britse 250-ponders, werden pas aan het einde van de middag ontmanteld. Alle gevonden explosieven moeten volgens planning deze zondag onschadelijk zijn gemaakt.
In totaal werkten ruim 400 mensen mee aan de operatie. Voor mensen die werden geëvacueerd maar niet bij familie of vrienden terechtkunnen, is een opvang ingericht.
Dortmund is de grootste stad in het Ruhrgebied. Vanwege de vele industrie in dat gebied lieten de geallieerden daar in de oorlog verschillende keren hun bommen vallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
4 uur geleden