Vliegtuigbommen Dortmund onschadelijk gemaakt
DORTMUND (ANP/DPA) - In de Duitse stad Dortmund zijn op twee plaatsen bommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. Dat gebeurde na ruim een dag graafwerk waarvoor zondagochtend 14.000 omwonenden moesten worden geëvacueerd.
De in totaal vier bommen lagen in de buurt van twee ziekenhuizen. Die werden zaterdag al geëvacueerd. Het onschadelijk maken van de projectielen liep zondagmiddag de nodige vertraging op. De eerste twee bommen, Britse 250-ponders, werden pas aan het einde van de middag ontmanteld. Alle gevonden explosieven moeten volgens planning deze zondag onschadelijk zijn gemaakt.
In totaal werkten ruim 400 mensen mee aan de operatie. Voor mensen die werden geëvacueerd maar niet bij familie of vrienden terechtkunnen, is een opvang ingericht.
Dortmund is de grootste stad in het Ruhrgebied. Vanwege de vele industrie in dat gebied lieten de geallieerden daar in de oorlog verschillende keren hun bommen vallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
44 minuten geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
1 uur geledenLUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
3 uur geleden