Vliegtuig waarschijnlijk neergestort in Nepal
KATHMANDU (ANP/RTR) - Een klein vliegtuig met 22 mensen aan boord is volgens plaatselijke media in Nepal neergestort. Het toestel van de particuliere luchtvaartmaatschappij Tara Air verdween op een binnenlandse vlucht van de toeristische stad Pokhara naar het circa 70 kilometer noordelijker gelegen Jomsom. Volgens de nieuwssite Routine of Nepal Banda hebben autoriteiten bevestigd dat het toestel is neergestort in de bergen in het district Mustang, niet ver van de eindbestemming van de vlucht.
Reddingswerkers proberen het gebied van de crash te bereiken. Aan boord waren negentien passagiers en drie bemanningsleden. De Nepalese politie maakt melding van zes buitenlanders aan boord, vier uit India en twee uit Duitsland. Op dezelfde route vloog in februari 2016 een toestel van Tara Air tegen een berg en verloren de 23 inzittenden het leven.
Jomsom in de Himalaya is slechts 20 minuten vliegen van Pokhara. In het bergachtige land wordt steeds meer gevlogen door de moeilijke verbindingen over land en de komst van toeristen. Maar de Nepalese luchtvaartmaatschappijen hebben een slechte naam op het gebied van veiligheid. Bovendien verandert het weer in het hooggebergte vaak onverwacht wat vliegen gevaarlijk maakt. De Europese Unie weert alle Nepalese luchtvaartmaatschappijen uit het Europese luchtruim omdat ze onveilig te werk zouden gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden