Vliegtuig van vliegramp Faro was luchtwaardig
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuig PH-MBN, dat in 1992 bij het Portugese Faro tijdens de landing neerstortte, was luchtwaardig. Er waren geen mankementen aan het landingsgestel en onderhoud aan dat landingsgestel is niet uitgesteld. Het toestel voldeed aan alle onderhoudseisen, concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Bij de ramp bij Faro kwamen 56 mensen om het leven. Meer dan honderd anderen raakten zwaargewond.
Het televisieprogramma EenVandaag onthulde in 2016 dat er twijfels waren over het onderhoud aan het landingsgestel door uitstel van werkzaamheden. De OVV kreeg toen meteen het verzoek om te onderzoeken of deze beweringen klopten, maar er liep toen al een second opinion-onderzoek in opdracht van de rechtbank in Den Haag.
Dit onderzoek bevestigde de eerdere Portugese onderzoeksresultaten: het toestel was luchtwaardig. In 2020 verzocht de minister van Verkeer en Waterstaat de OVV om alsnog te onderzoeken of EenVandaag in 2016 nieuwe feiten had onthuld.
Conclusie
De onderzoekers hebben gesproken met direct betrokkenen en gezocht in archieven in Portugal en Nederland. Er zijn geen afwijkingen van onderhoudstermijnen of inspecties vastgesteld, aldus de raad. De eindconclusie is nogmaals dat het toestel voldeed aan alle eisen en bij vertrek uit Amsterdam luchtwaardig was.
Het onderzoek heeft ruim een halfjaar langer geduurd dan de bedoeling was. Dat kwam volgens de raad door coronabeperkingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
8 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
13 uur geleden