Vliegtuig van vliegramp Faro was luchtwaardig
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuig PH-MBN, dat in 1992 bij het Portugese Faro tijdens de landing neerstortte, was luchtwaardig. Er waren geen mankementen aan het landingsgestel en onderhoud aan dat landingsgestel is niet uitgesteld. Het toestel voldeed aan alle onderhoudseisen, concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Bij de ramp bij Faro kwamen 56 mensen om het leven. Meer dan honderd anderen raakten zwaargewond.
Het televisieprogramma EenVandaag onthulde in 2016 dat er twijfels waren over het onderhoud aan het landingsgestel door uitstel van werkzaamheden. De OVV kreeg toen meteen het verzoek om te onderzoeken of deze beweringen klopten, maar er liep toen al een second opinion-onderzoek in opdracht van de rechtbank in Den Haag.
Dit onderzoek bevestigde de eerdere Portugese onderzoeksresultaten: het toestel was luchtwaardig. In 2020 verzocht de minister van Verkeer en Waterstaat de OVV om alsnog te onderzoeken of EenVandaag in 2016 nieuwe feiten had onthuld.
Conclusie
De onderzoekers hebben gesproken met direct betrokkenen en gezocht in archieven in Portugal en Nederland. Er zijn geen afwijkingen van onderhoudstermijnen of inspecties vastgesteld, aldus de raad. De eindconclusie is nogmaals dat het toestel voldeed aan alle eisen en bij vertrek uit Amsterdam luchtwaardig was.
Het onderzoek heeft ruim een halfjaar langer geduurd dan de bedoeling was. Dat kwam volgens de raad door coronabeperkingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moskou vindt dat Nederlandse kabinetsleden "alle perken te buiten" zijn gegaan met uitspraken tegen Rusland van de afgelopen tijd. De Russische ambassade spreekt in een verklaring van dreigende opmerkingen, "om nog maar te zwijgen over de volstrekt onacceptabele, grove toon van hun uitspraken over de Russische leiding". De missie roept de Nederlandse autoriteiten op te stoppen met "anti-Russische hysterie en serieus na te denken over waar ze hun land naartoe leiden".
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft een Nederlandse vrouw aangehouden die in eigen land wordt gezocht voor het seksueel uitbuiten van minderjarigen, bezit van kinderporno, mensenhandel, drugshandel en vrijheidsberoving. De krant El País meldt dat de vrouw nu ook wordt verdacht van het achterlaten van kinderen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het belangrijkste voor ons is dat de verdachten ter verantwoording zijn geroepen." Dit zeggen de nabestaanden van de vier kinderen die zijn omgekomen bij het ongeluk met een Stint op een spoorwegovergang in Oss in reactie op het requisitoir van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De vader van de twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond zijn gevonden in hun woning in Moergestel is aangehouden. De 49-jarige man wordt verdacht "van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de woning", meldt de politie. Een woordvoerster van de politie wilde daar geen verdere uitleg bij geven. Ze zei dat het onderzoek nog gaande is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanslag in Sydney is onacceptabel en maakt "duidelijk dat we waakzaam moeten blijven. En dat we ons moeten blijven uitspreken en optreden tegen antisemitisme, waar en hoe het zich ook manifesteert." Dat zei maandagavond demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel bij een chanoekaviering op de Amsterdamse Zuidas.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van vijf jaar en vier maanden geëist tegen Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander. Tegen hun bedrijven eist het OM boetes van 225.000 en 135.000 euro.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.
5 uur geleden