Vliegtuig van vliegramp Faro was luchtwaardig
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuig PH-MBN, dat in 1992 bij het Portugese Faro tijdens de landing neerstortte, was luchtwaardig. Er waren geen mankementen aan het landingsgestel en onderhoud aan dat landingsgestel is niet uitgesteld. Het toestel voldeed aan alle onderhoudseisen, concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Bij de ramp bij Faro kwamen 56 mensen om het leven. Meer dan honderd anderen raakten zwaargewond.
Het televisieprogramma EenVandaag onthulde in 2016 dat er twijfels waren over het onderhoud aan het landingsgestel door uitstel van werkzaamheden. De OVV kreeg toen meteen het verzoek om te onderzoeken of deze beweringen klopten, maar er liep toen al een second opinion-onderzoek in opdracht van de rechtbank in Den Haag.
Dit onderzoek bevestigde de eerdere Portugese onderzoeksresultaten: het toestel was luchtwaardig. In 2020 verzocht de minister van Verkeer en Waterstaat de OVV om alsnog te onderzoeken of EenVandaag in 2016 nieuwe feiten had onthuld.
Conclusie
De onderzoekers hebben gesproken met direct betrokkenen en gezocht in archieven in Portugal en Nederland. Er zijn geen afwijkingen van onderhoudstermijnen of inspecties vastgesteld, aldus de raad. De eindconclusie is nogmaals dat het toestel voldeed aan alle eisen en bij vertrek uit Amsterdam luchtwaardig was.
Het onderzoek heeft ruim een halfjaar langer geduurd dan de bedoeling was. Dat kwam volgens de raad door coronabeperkingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie legt zich neer bij de uitspraak van het gerechtshof in de zogenoemde koffermoordzaak. Het hof sprak in december vier medeverdachten vrij van het medeplegen van de moord op Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht en het wegmaken van zijn lichaam. Twee van hen kregen in 2023 nog celstraffen van twintig jaar opgelegd door de rechtbank.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De IT-storing bij de NS is opgelost, waardoor de zogeheten winterdienstregeling vanaf 10.00 uur wordt opgestart. In de regio Amsterdam blijft het treinverkeer ontregeld door wisselstoringen, meldt de NS.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ochtendspits is tot dusver minder druk dan maandag, laat de ANWB weten. Reden is volgens een woordvoerder dat er minder sneeuw valt. Hij waarschuwt wel dat het zeker in het midden van het land nog glad kan zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht (UU) krijgen dinsdag geen onderwijs op locatie. Ook zijn de tentamens geschrapt. Reden zijn de problemen met het openbaar vervoer in de regio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorzaak van de IT-storing waarmee de NS dinsdagochtend kampt, is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder. De storing zit in het plansysteem voor treinen en personeel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land rijden dinsdagochtend geen bussen in verband met sneeuw en gladheid. Zo ligt in de provincie Utrecht het busvervoer tot zeker 12.00 uur stil. "Als het later op de dag wel veilig is, starten we de dienstregeling alsnog op", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in die regio verzorgt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt dinsdagochtend vroeg melding van meerdere ongelukken en vertragingen op de weg. In heel Nederland geldt code geel vanwege plaatselijke gladheid door het winterse weer.
2 uur geleden