Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuig met Poolse president Duda aan boord maakt noodlanding

Vliegtuig met Poolse president Duda aan boord maakt noodlanding

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig met aan boord de Poolse president Andrzej Duda heeft vrijdag een noodlanding gemaakt in de Poolse hoofdstad Warschau, meldt zijn adviseur Jakub Kumoch aan het staatspersbureau PAP. Duda was onderweg naar een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtsgenoot Joe Biden in de Oost-Poolse stad Rzeszow, op zo'n 60 kilometer afstand van de grens met Oekraïne.

Volgens het kantoor van de Poolse president heeft Duda geen gevaar gelopen. Waarom het toestel een noodlanding moest maken is nog niet duidelijk. Ook is nog niet bekend wanneer en hoe Duda nu naar de ontmoetingsplek afreist.

Biden arriveerde vrijdag al wel in Rzeszow. De ontmoeting met Duda staat voor vrijdagavond gepland. Daarnaast bezoekt Biden Amerikaanse soldaten die in het gebied gestationeerd zijn en praat hij met hulporganisaties voor vluchtelingen.

Meer uit Buitenland

EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

1 uur geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

1 uur geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

2 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

2 uur geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

2 uur geleden
Australië werkt aan strengere wapenwetgeving na aanslag

CANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.

2 uur geleden
Pussy Riot in Rusland aangemerkt als extremistische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.

2 uur geleden