Vliegtuig met Poolse president Duda aan boord maakt noodlanding
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig met aan boord de Poolse president Andrzej Duda heeft vrijdag een noodlanding gemaakt in de Poolse hoofdstad Warschau, meldt zijn adviseur Jakub Kumoch aan het staatspersbureau PAP. Duda was onderweg naar een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtsgenoot Joe Biden in de Oost-Poolse stad Rzeszow, op zo'n 60 kilometer afstand van de grens met Oekraïne.
Volgens het kantoor van de Poolse president heeft Duda geen gevaar gelopen. Waarom het toestel een noodlanding moest maken is nog niet duidelijk. Ook is nog niet bekend wanneer en hoe Duda nu naar de ontmoetingsplek afreist.
Biden arriveerde vrijdag al wel in Rzeszow. De ontmoeting met Duda staat voor vrijdagavond gepland. Daarnaast bezoekt Biden Amerikaanse soldaten die in het gebied gestationeerd zijn en praat hij met hulporganisaties voor vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
6 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
6 uur geleden