Vliegtuig met in VS opgepakte Zuid-Koreanen vertrekt donderdag
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval door de immigratiedienst zullen donderdag om 12.00 uur (lokale tijd) per vliegtuig terug naar Zuid-Korea vertrekken. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
Het door Seoul gecharterde vliegtuig zou eigenlijk woensdag al vertrekken, maar de vlucht werd om onbekende redenen uitgesteld. Afgelopen weekend kondigde Zuid-Korea aan een vliegtuig van Korean Air Lines naar de VS te sturen om de ongeveer 300 staatsburgers op te halen.
Het gaat om Zuid-Koreanen die door immigratiedienst ICE werden gearresteerd bij een inval bij een batterijfabriek voor elektrische auto's in de Amerikaanse staat Georgia. Volgens de Amerikaanse autoriteiten zijn de arbeiders illegaal in de VS of werken zij zonder de juiste papieren bij de fabriek.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
16 uur geleden