Vliegtuig landt op snelweg in Iran, geen gewonden
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - In Iran heeft een vliegtuig een harde landing gemaakt en is op een snelweg terechtgekomen. Alle 142 inzittenden van de McDonnell Douglas MD-80 bleven ongedeerd, meldden Iraanse media.
Het ongeluk gebeurde maandag bij het vliegveld Mahshahr in de westelijke provincie Khuzestan. Het vliegtuig schoot voorbij de landingsbaan en eindigde overdwars op een snelweg. Mogelijk was een technisch defect de oorzaak.
Op videobeelden die op sociale media circuleren is te zien dat de passagiers veilig uit het toestel van Caspian Airlines stappen.
In Iran gebeuren vaker ongevallen in de luchtvaart. Zaterdag was een Iraans vliegtuig onderweg van hoofdstad Teheran onderweg naar de Turkse stad Istanbul toen het een noodlanding maakte vanwege een technisch probleem.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen. Minister van Defensie Pete Hegseth kondigde later op donderdag aan "direct" in beroep te zullen gaan tegen de uitspraak.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.
3 uur geleden