Vliegtuig kapot, repatrianten vanuit Suriname gestrand
PARAMARIBO (ANP) - Rond de 200 mensen die vrijdag vanuit Suriname naar Nederland teruggebracht zouden worden, zijn gestrand. Het door de overheid ingehuurde vliegtuig van TUI bleek een mankement te hebben. Alle passagiers zijn in twee hotels in Paramaribo ondergebracht. Dat heeft Jerry Slijngaard, voorzitter van het Covid-19 managementteam, zaterdag bevestigd aan het ANP.
De gestrande passagiers mogen de hotels niet verlaten, ze zijn formeel in quarantaine, zo hebben de Surinaamse autoriteiten besloten. Volgens Slijngaard was dit nodig omdat de groep Nederlanders samen met reizigers uit buurland Guyana in 1 ruimte zijn geweest.
De bedoeling is dat het TUI-toestel via Aruba naar Nederland vliegt zodat daar gestrande mensen mee terug kunnen naar Nederland. Ook enkele vakantiegangers die op Aruba wonen en in Suriname gestrand waren, behoren tot de groep van passagiers.
Zaterdagavond maakte TUI bekend dat de gestrande reizigers zondagavond alsnog op het vliegtuig kunnen stappen. De passagiers die naar Nederland terugreizen, hebben 900 euro betaald. De Nederlandse overheid heeft een speciale regeling gemaakt voor het terugbrengen van gestrande landgenoten. Dit is een gezamenlijk initiatief van de reisbranche, verzekeraars, luchtvaartmaatschappijen en de overheid.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriƫrs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot na het weekend. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die maandag werd gevonden, is nog niet opgelost, meldt drinkwaterbedrijf Vitens donderdag.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De situatie op het spoor blijft donderdag te onzeker om de gewone dienstregeling te rijden. Daarom rijdt NS opnieuw met 80 procent van de treinen, legt een woordvoerder van de treinvervoerder uit over de afgeschaalde dienstregeling deze dagen.
5 uur geleden