Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuig dumpt brandstof boven basisscholen Los Angeles

Vliegtuig dumpt brandstof boven basisscholen Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Een passagiersvliegtuig van Delta Airlines heeft vooraf aan het maken van een noodlanding op Los Angeles International Airport brandstof gedumpt, die terecht is gekomen op de speelplaats van een basisschool. Zeventien kinderen en negen volwassenen zijn hierdoor gewond geraakt. Zestien personen op twee andere scholen raakten ook gewond door de gedumpte kerosine, meldde de brandweer.

De verwondingen bij de veertig personen zijn licht en betreffen vooral huidirritatie. Geen van de gewonden hoefde naar het ziekenhuis.

Het vliegtuig dumpte kerosine om een veilige noodlanding te maken kort na vertrek van luchthaven LAX in Los Angeles. "De FAA gaat dit incident tot in detail onderzoeken", liet de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA weten.

"Er zijn speciale procedures voor het dumpen van brandstof voor vliegtuigen die vertrekken en landen op Amerikaanse vliegvelden", meldde de FAA. "Die procedures schrijven voor dat het dumpen moet gebeuren op aangewezen onbevolkte gebieden en vanaf hoge hoogte opdat de brandstof verwaait voordat die de grond raakt."

Brandweermensen bevestigden dat er brandstof was neergekomen op de speelplaats van de school, in de buitenwijk Cudahy ten zuiden van Los Angeles. "We staan in contact met de luchthavens in Los Angeles en de brandweer van L.A. en delen de bezorgdheid vanwege de lichte verwondingen van kinderen en volwassenen op een school in de buurt", schreef Delta Airlines in een reactie. Volgens de luchtvaartmaatschappij was er sprake van een normale procedure om het gewicht van het vliegtuig te verminderen.

"Ik ben heel erg geschrokken. Dit is een lagere school en dit zijn jonge kinderen", reageerde Elizabeth Alcantar, de burgemeester van Cudahy tegen de Los Angeles Times.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

1 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

1 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

5 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

6 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

7 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

7 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

8 uur geleden