Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuig Britse premier krijgt 'make-over', oppositie kritisch

Vliegtuig Britse premier krijgt 'make-over', oppositie kritisch

LONDEN (ANP/RTR) - Het vliegtuig dat wordt gebruikt door de Britse koninklijke familie en premier Boris Johnson krijgt een patriottische verfbeurt. De RAF Voyager wordt overgeschilderd in de kleuren van de Britse nationale vlag: rood, wit en blauw.

Het toestel moet door de verfbeurt een beter uithangbord worden voor het Verenigd Koninkrijk, dat eerder dit jaar de Europese Unie verliet. Het kan straks "het VK beter vertegenwoordigen in de rest van de wereld", aldus de woordvoerder van premier Johnson.

Oppositiepartijen zijn minder te spreken over het plan, waar een prijskaartje aan hangt van 900.000 pond (ruim een miljoen euro). Layla Moran van de Liberal Democrats noemde het besluit een "kolossale verspilling van belastinggeld".

Louise Haigh van de grootste oppositiepartij Labour verwacht dat ook burgers vanwege de coronacrisis vraagtekens zullen zetten bij de kosten. "Gezinnen in het hele land maken zich nu zorgen over hun werk, gezondheid en het onderwijs van hun kinderen."

Meer uit Buitenland

Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

50 minuten geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

54 minuten geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

1 uur geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

2 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

3 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

3 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

4 uur geleden