Vliegtuig Britse premier krijgt 'make-over', oppositie kritisch
LONDEN (ANP/RTR) - Het vliegtuig dat wordt gebruikt door de Britse koninklijke familie en premier Boris Johnson krijgt een patriottische verfbeurt. De RAF Voyager wordt overgeschilderd in de kleuren van de Britse nationale vlag: rood, wit en blauw.
Het toestel moet door de verfbeurt een beter uithangbord worden voor het Verenigd Koninkrijk, dat eerder dit jaar de Europese Unie verliet. Het kan straks "het VK beter vertegenwoordigen in de rest van de wereld", aldus de woordvoerder van premier Johnson.
Oppositiepartijen zijn minder te spreken over het plan, waar een prijskaartje aan hangt van 900.000 pond (ruim een miljoen euro). Layla Moran van de Liberal Democrats noemde het besluit een "kolossale verspilling van belastinggeld".
Louise Haigh van de grootste oppositiepartij Labour verwacht dat ook burgers vanwege de coronacrisis vraagtekens zullen zetten bij de kosten. "Gezinnen in het hele land maken zich nu zorgen over hun werk, gezondheid en het onderwijs van hun kinderen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
2 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
3 uur geleden