Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtickets waarschijnlijk duurder door tariefstijging Schiphol

Vliegtickets waarschijnlijk duurder door tariefstijging Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zullen de fors hogere havengelden van Schiphol de komende jaren waarschijnlijk deels doorberekenen in hun vliegtickets. "Een deel hiervan komt terug in de ticketprijs", zegt Marnix Fruitema, voorzitter van de belangenorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen in Nederland BARIN. Hij vreest dat reizigers daardoor naar goedkopere luchthavens zoals Brussel zullen uitwijken.

Fruitema zegt dat de havengelden volgend jaar met 41 procent omhooggaan. "Na de eerdere stijging van 40 procent over de afgelopen periode van drie jaar en de cumulatieve stijging van 37 procent voor de komende drie jaar, wordt Schiphol een van de duurste luchthavens in Europa", waarschuwt de voorzitter. BARIN dringt dan ook bij Schiphol aan op herziening van het voorstel, dat donderdagmiddag officieel bekend wordt gemaakt.

"BARIN maakt zich grote zorgen over de concurrentiepositie van Schiphol vergeleken met andere (Europese) luchthavens, mede door een stapeling van allerlei kosten. We zullen voor eind november analyseren of we bij de ACM in beroep moeten gaan", aldus Fruitema. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt toezicht op eventuele verstoringen van markten.

Grootschalige investeringsplannen

Schiphol waarschuwde in augustus al dat de gebruikskosten van de luchthaven voor maatschappijen de komende drie jaar "fors" omhoog zouden moeten. Schiphol heeft meer geld nodig om het recordbedrag aan investeringen tot 2029 te kunnen bekostigen. De luchthaven wil ook de eigen commerciële prestaties bij bijvoorbeeld het uitbaten van winkels opschroeven door het aanbod te vernieuwen. Ook zijn nieuwe leningen nodig, maar hiervoor moeten eerst de eigen inkomsten omhoog.

BARIN steunt het investeringsplan van Schiphol. De brancheorganisatie is echter "tegen het principe dat luchtvaartmaatschappijen de extra kosten of budgetoverschrijdingen moeten betalen". BARIN vindt het ook vreemd dat Schiphol nog steeds in de havengelden voor volgend jaar een compensatie kan inbrengen voor de gemiste opbrengsten uit de coronaperiode.

Meer uit Financieel

Goederenoverslag havens Terneuzen, Vlissingen en Gent omhoog

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.

37 minuten geleden
Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

1 uur geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

1 uur geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

1 uur geleden
Benzineprijs bijna 20 cent gedaald terwijl olieprijs hoog blijft

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.

1 uur geleden
AEX opent lager op drukke dag met cijfers en rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.

1 uur geleden
Cruise voor rest van leven eindigt abrupt in Cambodjaanse haven

PHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.

2 uur geleden