Vliegmaatschappijen willen vluchten verplaatsen naar Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam The Hague Airport heeft van enkele luchtvaartmaatschappijen een officieel verzoek binnengekregen voor het verplaatsen van hun vluchten van Schiphol naar de regionale luchthaven. De verzoeken kwamen van maatschappijen die vakantievluchten uitvoeren, zegt een woordvoerster, zonder daarbij te willen zeggen om welke luchtvaartbedrijven het precies gaat. Volgens de zegsvrouw "hoeft een beslissing over het verzoek niet heel lang te duren".
Het verplaatsen van vluchten moet de druk op Schiphol verlichten. Die luchthaven heeft last van personeelstekorten bij met name de beveiliging, waardoor reizigers lang moeten wachten. Desondanks kan Rotterdam The Hague Airport de komende tijd "hooguit enkele vluchten per dag" overnemen van luchthaven Schiphol. "De mogelijkheden die we hebben zijn beperkt, zowel qua geluidsnormen als qua bemensing." De regionale luchthaven nam begin deze maand elf vluchten over van Schiphol, verdeeld over twee dagen.
Schiphol heeft vorige week een actieplan gepresenteerd om in de zomerperiode grote drukte op de luchthaven tegen te gaan. Daarvoor moet onder meer extra personeel worden geworven, zoals beveiligers. Schiphol streeft ernaar dat het aantal vluchten en reizigers de capaciteit van het beschikbare personeel niet overstijgt. De planning moet daarvoor beter worden afgestemd met luchtvaartmaatschappijen en ook moeten er vluchten worden verplaatst naar regionale luchthavens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
3 uur geleden