
Vliegmaatschappij Virgin Australia valt om door coronacrisis
BRISBANE (ANP) - De Australische vliegmaatschappij Virgin Australia is slachtoffer geworden van de coronacrisis. Het is de eerste grote luchtvaartmaatschappij die is omgevallen sinds het vliegverkeer door het coronavirus grotendeels is stilgevallen.
Bewindvoerders nemen nu de leiding van het in Brisbane gevestigde bedrijf over, wordt in een verklaring gemeld. Zij gaan op zoek naar nieuwe investeerders of een koper om zo het bedrijf te redden. "Australië heeft een tweede luchtvaartmaatschappij nodig en we zijn van zins om te blijven vliegen", meldde het bedrijf dat zijn activiteiten voorlopig niet staakt.
Virgin Australia heeft een schuld van meer dan 5 miljard Australische dollar (3 miljard euro) en had bij de Australische regering aangeklopt voor een lening van 1,4 miljard Australische dollar (815 miljoen euro). Maar de regering weigerde die te verstrekken voor het bedrijf dat grotendeels in buitenlandse handen is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag licht lager geëindigd, na de dagwinst van donderdag. Beleggers waren terughoudender, nadat donderdag bekend werd dat Donald Trump en Vladimir Poetin elkaar ontmoeten om te praten over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse branchevereniging voor edelmetalen heeft bezorgd gereageerd op de verhoging van de Amerikaanse importheffing voor goud naar 39 procent. De Financial Times (FT) meldde vrijdag dat de Verenigde Staten een importheffing hebben ingesteld op goudstaven van een kilo of 100 ounce, zo'n 2,8 kilo.
5 uur geleden