Vliegmaatschappij easyJet boekt hoge winst dankzij sterke vraag
LUTON (ANP/AFP) - De Britse budgetvliegmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen gebroken boekjaar een forse winst neergezet. Het bedrijf profiteerde volop van de grote vraag naar vliegreizen in Europa dankzij het sterke herstel van de luchtvaart van de coronapandemie.
In het eind september afgesloten fiscale jaar van easyJet werd een winst voor belastingen behaald van 455 miljoen pond, omgerekend bijna 525 miljoen euro. Dat was in het voorgaande boekjaar nog een verlies van 178 miljoen pond. De omzet ging met 42 procent omhoog tot bijna 8,2 miljard pond. Dat was ook te danken aan hogere ticketprijzen. De onderneming kondigde verder aan de dividenduitbetaling te hervatten.
De maatschappij vervoerde afgelopen jaar 82,8 miljoen passagiers, een stijging van 19 procent vergeleken met een jaar eerder. In een toelichting zei topman Johan Lundgren dat in de belangrijke zomervakantiemaanden recordprestaties werden behaald en dat positief wordt gekeken naar dit jaar. Wel kampt de prijsvechter naar eigen zeggen met hoge brandstofkosten en uitdagingen in de luchtvaartsector door de spanningen in het Midden-Oosten.
Vluchten opgeschort
Vanwege de oorlog tussen Israël en Hamas heeft easyJet vluchten naar Israël en Jordanië opgeschort. Dat kan volgens het bedrijf een impact hebben op de resultaten in de winterperiode.
Om aan de sterke vraag te kunnen voldoen is easyJet flink aan het investeren in de vloot. Zo werd vorige maand nog een order bekend voor 157 Airbus-vliegtuigen in een deal ter waarde van 19 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
4 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
4 uur geleden